Przyjechał w odwiedziny do znajomego i go... okradł. 32-latkowi grozi 5 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który będąc w odwiedzinach u swojego znajomego zabrał jego własność, a następnie odjechał jego samochodem. Oprócz auta łupem zatrzymanego padła piła spalinowa, telefon komórkowy oraz prostownik. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


We wtorek, 7 stycznia aleksandrowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców gminy, że został okradziony. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że znajomy zgłaszającego, który był u niego w odwiedzinach okradł go.


- 32-latek zabrał kluczyki samochodu gospodarza, piłę spalinową, prostownik oraz telefon komórkowy, po czym odjechał jego Volkswagenem - informują mundurowi.

Podczas prowadzenia czynności policjanci ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany. Gdy mundurowi zatrzymywali mężczyznę, okazało się, że zdążył on sprzedać część przywłaszczonych przedmiotów. 32-latek w chwili zatrzymania miał 1,78 promila alkoholu w organizmie.


W tym czasie funkcjonariusze sprawdzili rejon pobliski miejscu zamieszkania zatrzymanego. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradziony wcześniej samochodów.


- 32-latek noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek nie był wcześniej notowany za konflikty z prawem - dodają policjanci.

Zobacz także

Nowe harmonogramy odbioru odpadów dla ni…

Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodz…

[ZDJĘCIA] Wyścig łyżwiarski z Komendante…

[ZDJĘCIA] Zgierzanie pamiętali o uczestn…

Śmierć na torach w Zgierzu. Nie żyje kob…

ŁKA: Wypadek na odcinku Zgierz Kontrewer…

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgi…

W sobotę kolejne futsalowe emocje w Zgie…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Bezdomny …

Uwaga kierowcy i piesi! Dzisiaj wzmożone…

Pożar w Strykowie, w ogniu stanęła maszy…

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Zgie…

Trwa głosowanie na Sportowca Roku Aleksa…

[ZDJĘCIA] Budowa mostu w Smolicach zakoń…

Pierwszy sparing już za piłkarzami Borut…

Wypadek w Rąbieniu, czołowe zderzenie dw…

Poranny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim…

W niedzielę szkolenie z legendą karate, …