Rekordowe 70 tysięcy złotych dla WOŚP w Ozorkowie!

Prawie 70 tys. zł zebrano w Ozorkowie podczas XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pobiliśmy rekord i to znacznie! W ubiegłym roku mówiliśmy o rekordowym wsparciu dla WOŚP, a przecież suma była o 11 tys. zł niższa od tegorocznej!


W poniedziałkowe przedpołudnie nieoficjalna jeszcze kwota wynosiła dokładnie 69 tys. 314 zł 82 gr. To pokazuje wielkie serce i wsparcie mieszkańców Ozorkowa dla najmłodszych pacjentów. W tym roku pieniądze zebrane w ramach WOŚP zostaną przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, potrzebnego w diagnostyce i leczeniu pacjentów dziecięcej medycyny zabiegowej.


W tym roku na ulicach Ozorkowa pieniądze zbierało 110 wolontariuszy; nie tylko z naszego miasta, ale też Parzęczewa, Modlnej, Leśmierza i Solcy Wielkiej. Sztab Orkiestry, jak co roku, mieścił się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Małego Księcia. W sobotę, w przeddzień Finału Orkiestry, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert „Dorośli – Dzieciom", z którego cały dochód zasilił puszki WOŚP.

Podczas niedzielnego Finału, zorganizowanego w hali sportowej, licytacji gadżetów WOŚP towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży.


Tradycyjnie też odbył się Konkurs Bezpiecznej Jazdy o Puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy, zorganizowany przez Auto Szkołę u Zbyszka. O godz. 20.00 imprezę zakończyło „Światełko do nieba", czyli pokaz sztucznych ogni.


W tym roku w Ozorkowie z WOŚP zagrali: Auto Szkoła „U Zbyszka", Agencja Ochrony Osób i Mienia „Gunners Security", Dietetyk – Małgorzata Wasiak, Cukiernia „Piotruś", Zajazd Leon, Zakład Piekarsko-Ciastkarski „Dana", Marlena Karolak – Punkt Przedszkolny „Mini Maluch", Miejska Przychodnia Zdrowia w Parzęczewie, Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, dzieci ze szkół podstawowych: SP2, SP4, SP5, Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki w Ozorkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ozorkowie, Urząd Miejski w Ozorkowie.

Zobacz także

Nowe harmonogramy odbioru odpadów dla ni…

Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodz…

[ZDJĘCIA] Wyścig łyżwiarski z Komendante…

[ZDJĘCIA] Zgierzanie pamiętali o uczestn…

Śmierć na torach w Zgierzu. Nie żyje kob…

ŁKA: Wypadek na odcinku Zgierz Kontrewer…

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgi…

W sobotę kolejne futsalowe emocje w Zgie…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Bezdomny …

Uwaga kierowcy i piesi! Dzisiaj wzmożone…

Pożar w Strykowie, w ogniu stanęła maszy…

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Zgie…

Trwa głosowanie na Sportowca Roku Aleksa…

[ZDJĘCIA] Budowa mostu w Smolicach zakoń…

Pierwszy sparing już za piłkarzami Borut…

Wypadek w Rąbieniu, czołowe zderzenie dw…

Poranny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim…

W niedzielę szkolenie z legendą karate, …