[ZDJĘCIE] Roztańczone Głowno

Przez dwa dni na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej w Głownie, królowali młodzi mistrzowie tańca współczesnego i nowoczesnego, a to za sprawą XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie".


Impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, pod patronatem starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset tancerzy z całego kraju. Publiczność mogła podziwiać zarówno występy zespołów jak i solistów, którzy wykonywali bardzo widowiskowe układy choreograficzne.


Tańcem interesuję się od 5 lat – mówi 11-letni Jędrzej Stelmaszyk z Poznania. – Wszystko zaczęło się, kiedy pierwszy raz obejrzałem w internecie popowe teledyski. Bardzo mi się spodobały i postanowiłem spróbować swoich sił. Fajne w tańcu jest to, że mogę pokazać siebie.


Podczas zawodów nie zabrakło kolorowych strojów, spektakularnych akrobacji i podnoszeń, a wszystko w rytm muzyki. Dwudniowe święto tańca otworzył Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który wręczył również nagrody, ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd.


Co warte podkreślenia, wiele z „Tanecznych Wiktorii", trafiło do rąk podopiecznych strykowskich i głowieńskich szkół tańca.


Łącznie zaprezentowaliśmy 12 układów plus 10 solówek, we wszystkich kategoriach wiekowych – mówi Agnieszka Waszkiewicz, choreograf zespołów GOLD i AGAT. – Nasze występy były oparte głównie na tańcu współczesnym i jazzowym.

Zobacz także

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…

[WAŻNE] Apel do mieszkańców Gminy Głowno…

Nocny pożar budynku mieszkalnego. Na mie…

Trwa 9. edycja "Paki dla Uczniaka…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…