[ZDJĘCIE] Roztańczone Głowno

Przez dwa dni na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej w Głownie, królowali młodzi mistrzowie tańca współczesnego i nowoczesnego, a to za sprawą XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie".


Impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, pod patronatem starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset tancerzy z całego kraju. Publiczność mogła podziwiać zarówno występy zespołów jak i solistów, którzy wykonywali bardzo widowiskowe układy choreograficzne.


Tańcem interesuję się od 5 lat – mówi 11-letni Jędrzej Stelmaszyk z Poznania. – Wszystko zaczęło się, kiedy pierwszy raz obejrzałem w internecie popowe teledyski. Bardzo mi się spodobały i postanowiłem spróbować swoich sił. Fajne w tańcu jest to, że mogę pokazać siebie.


Podczas zawodów nie zabrakło kolorowych strojów, spektakularnych akrobacji i podnoszeń, a wszystko w rytm muzyki. Dwudniowe święto tańca otworzył Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który wręczył również nagrody, ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd.


Co warte podkreślenia, wiele z „Tanecznych Wiktorii", trafiło do rąk podopiecznych strykowskich i głowieńskich szkół tańca.


Łącznie zaprezentowaliśmy 12 układów plus 10 solówek, we wszystkich kategoriach wiekowych – mówi Agnieszka Waszkiewicz, choreograf zespołów GOLD i AGAT. – Nasze występy były oparte głównie na tańcu współczesnym i jazzowym.

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …