[ZDJĘCIE] Roztańczone Głowno

Przez dwa dni na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej w Głownie, królowali młodzi mistrzowie tańca współczesnego i nowoczesnego, a to za sprawą XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie".


Impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, pod patronatem starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset tancerzy z całego kraju. Publiczność mogła podziwiać zarówno występy zespołów jak i solistów, którzy wykonywali bardzo widowiskowe układy choreograficzne.


Tańcem interesuję się od 5 lat – mówi 11-letni Jędrzej Stelmaszyk z Poznania. – Wszystko zaczęło się, kiedy pierwszy raz obejrzałem w internecie popowe teledyski. Bardzo mi się spodobały i postanowiłem spróbować swoich sił. Fajne w tańcu jest to, że mogę pokazać siebie.


Podczas zawodów nie zabrakło kolorowych strojów, spektakularnych akrobacji i podnoszeń, a wszystko w rytm muzyki. Dwudniowe święto tańca otworzył Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który wręczył również nagrody, ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd.


Co warte podkreślenia, wiele z „Tanecznych Wiktorii", trafiło do rąk podopiecznych strykowskich i głowieńskich szkół tańca.


Łącznie zaprezentowaliśmy 12 układów plus 10 solówek, we wszystkich kategoriach wiekowych – mówi Agnieszka Waszkiewicz, choreograf zespołów GOLD i AGAT. – Nasze występy były oparte głównie na tańcu współczesnym i jazzowym.

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …