Seryjny włamywacz w rękach policji. Jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Dodane przez EZG24.net

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi za kradzieże i włamania do wielu instytucji na terenie Zgierza. Po pościgu zatrzymali go policjanci, którzy odzyskali także zrabowane kilkanaście tysięcy złotych.


Zgierscy policjanci na bieżąco analizowali sprawy podobnych kradzieży i włamań na terenie miast. Do wszystkich doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy. Z otrzymywanych zgłoszeń wynikało, że nieznany sprawca włamuje się głównie do pomieszczeń biurowych i gastronomicznych. Łupem złodzieja padały różne kwoty.


13 kwietnia 2018 roku wpłynęła informacja o włamaniu do punktu kasowego jednego z banków. Za każdym razem technicy podczas oględzin zabezpieczali ślady kryminalistyczne istotne w późniejszym procesie. Doświadczenie kryminalnych oraz ich dobre rozpoznanie wśród osób, które mogą zajmować się takim procederem doprowadziło do wytypowania podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zgierza.


- Mężczyzna był w pracy. Kiedy zorientował się, że został namierzony zaczął uciekać ale po krótkim pościgu został zatrzymany - informują zgierscy policjanci.


Funkcjonariusze przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. W trakcie przeszukania jego mieszkania, kryminalni znaleźli odzież, buty i kominiarkę zakładaną podczas włamań. Dodatkowo narzędzia służące do dokonywania przestępstw m.in. przecinak.


Śledczy zabezpieczyli także kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna wcześniej miał już konflikty z prawem. Tym razem usłyszał siedem zarzutów kradzieży i włamań na łączną sumę strat w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji z koniecznością stawiania się w komendzie siedem razy w tygodniu.

Zobacz także

Uwaga podróżujący komunikacją miejską. L…

[WIDEO] Piłkarz Sokoła Aleksandrów rozgr…

[ZDJĘCIA] Rozpoznajesz tę osobę? Policja…

Piknik "Zrób pierwszy krok do zdrow…

Parada Mikołajów, wspólne kolędowanie i …

Jutro startują grudniowe akcje "Odd…

Wyjątkowe spotkanie wigilijne w Domu Dzi…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Sokolnikach L…

WAŻNE: Kolejne leki wycofane z obrotu! P…

[ZDJĘCIA] Pożar budynku przy Aleksandrow…

Ogromne utrudnienia na autostradzie A2. …

Już dzisiaj Stand-up Rafała Rutkowskiego

Wyjątkowe obchody. 85-lecie Boruty Zgier…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Zrób pierwszy krok do zdrowia i przyjdź …

Pożar komórki w Aleksandrówku. Możliwe w…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Dwóch męż…

[ZDJĘCIA] Kochasz, lubisz, szanujesz – d…