Seryjny włamywacz w rękach policji. Jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Dodane przez EZG24.net

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi za kradzieże i włamania do wielu instytucji na terenie Zgierza. Po pościgu zatrzymali go policjanci, którzy odzyskali także zrabowane kilkanaście tysięcy złotych.


Zgierscy policjanci na bieżąco analizowali sprawy podobnych kradzieży i włamań na terenie miast. Do wszystkich doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy. Z otrzymywanych zgłoszeń wynikało, że nieznany sprawca włamuje się głównie do pomieszczeń biurowych i gastronomicznych. Łupem złodzieja padały różne kwoty.


13 kwietnia 2018 roku wpłynęła informacja o włamaniu do punktu kasowego jednego z banków. Za każdym razem technicy podczas oględzin zabezpieczali ślady kryminalistyczne istotne w późniejszym procesie. Doświadczenie kryminalnych oraz ich dobre rozpoznanie wśród osób, które mogą zajmować się takim procederem doprowadziło do wytypowania podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zgierza.


- Mężczyzna był w pracy. Kiedy zorientował się, że został namierzony zaczął uciekać ale po krótkim pościgu został zatrzymany - informują zgierscy policjanci.


Funkcjonariusze przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. W trakcie przeszukania jego mieszkania, kryminalni znaleźli odzież, buty i kominiarkę zakładaną podczas włamań. Dodatkowo narzędzia służące do dokonywania przestępstw m.in. przecinak.


Śledczy zabezpieczyli także kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna wcześniej miał już konflikty z prawem. Tym razem usłyszał siedem zarzutów kradzieży i włamań na łączną sumę strat w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji z koniecznością stawiania się w komendzie siedem razy w tygodniu.

Zobacz także

Sięgnij po dotację na modernizację zabyt…

Dobra forma Boruty Zgierz. Czwartoligowc…

Ilona Rafalska i Maria Miśkiewicz z wyją…

[ZDJĘCIA] Kolejny krok do awansu zrobion…

Wysiadł z auta na skrzyżowaniu i pobił i…

Umowa o współpracy Muzeum Miasta Zgierza…

Spotkanie Klubu Historycznego im. "…

Uczniowie ZSO im. Staszica poznają histo…

[ZDJĘCIA] "Dura lex, sed lex" …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Wystartował turniej fin…

Zapowiedź 16. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

AKTUALIZACJA: śmiertelny wypadek na A2. …

Z OSTATNIEJ CHWILI: tragedia na A2. Auto…

Akcja policji w Zgierzu, trzy osoby zatr…

Przyszłość szkoły - szkoła przyszłości

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dariusz Joński walczy o…

[ZDJĘCIA] Okradli działkę w sąsiednim po…

Szok! Rozczłonkowane zwłoki psa pod Głow…