Seryjny włamywacz w rękach policji. Jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Dodane przez EZG24.net

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi za kradzieże i włamania do wielu instytucji na terenie Zgierza. Po pościgu zatrzymali go policjanci, którzy odzyskali także zrabowane kilkanaście tysięcy złotych.


Zgierscy policjanci na bieżąco analizowali sprawy podobnych kradzieży i włamań na terenie miast. Do wszystkich doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy. Z otrzymywanych zgłoszeń wynikało, że nieznany sprawca włamuje się głównie do pomieszczeń biurowych i gastronomicznych. Łupem złodzieja padały różne kwoty.


13 kwietnia 2018 roku wpłynęła informacja o włamaniu do punktu kasowego jednego z banków. Za każdym razem technicy podczas oględzin zabezpieczali ślady kryminalistyczne istotne w późniejszym procesie. Doświadczenie kryminalnych oraz ich dobre rozpoznanie wśród osób, które mogą zajmować się takim procederem doprowadziło do wytypowania podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zgierza.


- Mężczyzna był w pracy. Kiedy zorientował się, że został namierzony zaczął uciekać ale po krótkim pościgu został zatrzymany - informują zgierscy policjanci.


Funkcjonariusze przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. W trakcie przeszukania jego mieszkania, kryminalni znaleźli odzież, buty i kominiarkę zakładaną podczas włamań. Dodatkowo narzędzia służące do dokonywania przestępstw m.in. przecinak.


Śledczy zabezpieczyli także kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna wcześniej miał już konflikty z prawem. Tym razem usłyszał siedem zarzutów kradzieży i włamań na łączną sumę strat w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji z koniecznością stawiania się w komendzie siedem razy w tygodniu.

Zobacz także

Kolejny Maraton Szala za nami. Dobre wyn…

[AUDIO] Budka, Ambrozik, Kłopotek w spec…

[WIDEO] Falstart na początku przygotowań…

Nowy sposób na kupowanie telefonem bilet…

[WIDEO] Pożar składowiska toksycznych od…

[UWAGA] Jest praca! Zostań doradcą klien…

[UWAGA] Kolejne miejsca pracy! Zostań do…

Śmiertelny wypadek na A2. Kilkudziesięci…

Już dzisiaj koncert Janusza Nastarowicza

Wypadek na autostradzie A2. Osobówka roz…

Wypadek pod Ozorkowem. Dwie osoby ranne…

Ogromny sukces Artura Świstka. Zgierzani…

Ruszyły zapisy na ekstremalny spływ Mrog…

Zbliża się Święto Głowna. Poznaliśmy muz…

Groźny wypadek na Kuraku. Osobówka potrą…

[ZDJĘCIA] Wypadek na przejeździe kolejow…

Nocny wypadek na Armii Krajowej. Dwa roz…

[WAŻNE] Koszmarny wypadek pod Zgierzem. …