Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: EZG24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Seryjny włamywacz w rękach policji. Jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Dodane przez EZG24.net

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi za kradzieże i włamania do wielu instytucji na terenie Zgierza. Po pościgu zatrzymali go policjanci, którzy odzyskali także zrabowane kilkanaście tysięcy złotych.


Zgierscy policjanci na bieżąco analizowali sprawy podobnych kradzieży i włamań na terenie miast. Do wszystkich doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy. Z otrzymywanych zgłoszeń wynikało, że nieznany sprawca włamuje się głównie do pomieszczeń biurowych i gastronomicznych. Łupem złodzieja padały różne kwoty.


13 kwietnia 2018 roku wpłynęła informacja o włamaniu do punktu kasowego jednego z banków. Za każdym razem technicy podczas oględzin zabezpieczali ślady kryminalistyczne istotne w późniejszym procesie. Doświadczenie kryminalnych oraz ich dobre rozpoznanie wśród osób, które mogą zajmować się takim procederem doprowadziło do wytypowania podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zgierza.


- Mężczyzna był w pracy. Kiedy zorientował się, że został namierzony zaczął uciekać ale po krótkim pościgu został zatrzymany - informują zgierscy policjanci.


Funkcjonariusze przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. W trakcie przeszukania jego mieszkania, kryminalni znaleźli odzież, buty i kominiarkę zakładaną podczas włamań. Dodatkowo narzędzia służące do dokonywania przestępstw m.in. przecinak.


Śledczy zabezpieczyli także kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna wcześniej miał już konflikty z prawem. Tym razem usłyszał siedem zarzutów kradzieży i włamań na łączną sumę strat w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji z koniecznością stawiania się w komendzie siedem razy w tygodniu.

Zobacz także

Wyniki środowych spotkań w Klasie Okręgo…

[ZDJĘCIA Z MONITORINGU] Zgierzanie naroz…

[UWAGA] Jest praca! Zostań doradcą klien…

Rada pełna pomysłów dla seniorów

Borsuk terroryzował mieszkańców Ogrodnic…

Zbliża się Biało-Czerwona Majówka w Zgie…

Przed nami środowa kolejka w łódzkiej Kl…

[ZDJĘCIA] Minimalne zwycięstwo juniorów …

Co nowego na powiatowych drogach?

Druzgocąca porażka Włókniarza Zgierz

[ZDJĘCIA] Szóste ligowe zwycięstwo ozork…

[ZDJĘCIA] Kotan i Bzura z wyjazdowymi zw…

Za nami kolejna seria gier w łódzkiej …

[AUDIO] Robert Telus o sytuacji polskieg…

Mercedesem przewoził "lewe" pa…

"Niech nas w końcu usłyszą!". …

Seria zwycięstw przerwana. Zjednoczeni p…

Uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół Pona…