Seryjny włamywacz w rękach policji. Jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Dodane przez EZG24.net

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi za kradzieże i włamania do wielu instytucji na terenie Zgierza. Po pościgu zatrzymali go policjanci, którzy odzyskali także zrabowane kilkanaście tysięcy złotych.


Zgierscy policjanci na bieżąco analizowali sprawy podobnych kradzieży i włamań na terenie miast. Do wszystkich doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy. Z otrzymywanych zgłoszeń wynikało, że nieznany sprawca włamuje się głównie do pomieszczeń biurowych i gastronomicznych. Łupem złodzieja padały różne kwoty.


13 kwietnia 2018 roku wpłynęła informacja o włamaniu do punktu kasowego jednego z banków. Za każdym razem technicy podczas oględzin zabezpieczali ślady kryminalistyczne istotne w późniejszym procesie. Doświadczenie kryminalnych oraz ich dobre rozpoznanie wśród osób, które mogą zajmować się takim procederem doprowadziło do wytypowania podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zgierza.


- Mężczyzna był w pracy. Kiedy zorientował się, że został namierzony zaczął uciekać ale po krótkim pościgu został zatrzymany - informują zgierscy policjanci.


Funkcjonariusze przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. W trakcie przeszukania jego mieszkania, kryminalni znaleźli odzież, buty i kominiarkę zakładaną podczas włamań. Dodatkowo narzędzia służące do dokonywania przestępstw m.in. przecinak.


Śledczy zabezpieczyli także kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna wcześniej miał już konflikty z prawem. Tym razem usłyszał siedem zarzutów kradzieży i włamań na łączną sumę strat w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji z koniecznością stawiania się w komendzie siedem razy w tygodniu.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Strażacy z Woli Zbrożkowej świ…

Pożar garażu w miejscowości Ługi! W akcj…

[ZDJĘCIA] Podziel się owocem, czyli owoc…

[ZDJĘCIA] Pamięci księdza Idziego Radzis…

Podsumowanie 7. kolejki łódzkiej Klasy O…

Ogromny pożar składowiska odpadów w Zgie…

​Szkoła ze Zgierza wśród znanych światow…

AKTUALIZACJA - Smolice: To był karambol …

Wypadek w Smolicach - rozbite 4 osobówki…

[ZDJĘCIA] Na sportowo, ku pamięci legend…

Pułapki ze stalowych lin na Malince w Zg…

Niebezpieczny wypadek na autostradzie A1…

70 lat sportowej historii „Bzury”

[ZDJĘCIA] Boruta wyjechał z Kutna z baga…

„Niepodległa Polska – piknik rodzinno-mu…

Zapowiedź 7. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Strzały, wybuchy, tłucz…

Jak walczyć z ASF?