Strykowscy dzielnicowi zorganizowali turniej piłkarski i rodzinny piknik profilaktyczny

Dodane przez EZG24.net

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Strykowie przeprowadzili II edycję Turnieju Piłkarskiego o Puchar Burmistrza Strykowa „Żyję zdrowo na sportowo", połączonego z Piknikiem Rodzinnym „Bezpiecznie wypoczywam – alkoholu nie spożywam". Oprócz sportowych emocji towarzyszących wydarzeniu, policjanci edukowali młodzież o negatywnych skutkach wszelkiego rodzaju używek.


17 maja 2019r. od godziny 8.30 na boisku „Orlik" w Strykowie jednocześnie odbyły się dwie imprezy. Pierwsza z nich to turniej piłkarski, w którym udział wzięło 7 drużyn – uczniów klas 7 i 8 Szkół Podstawowych z terenu powiatu zgierskiego. W tym samym czasie dzielnicowi przy wsparciu współorganizatorów realizowali program profilaktyczny na temat negatywnych skutków zażywania różnych używek, uzależnień i alternatywnych metod spędzania wolnego czasu. Były zajęcia prowadzone przez animatorów z użyciem alkogogli i narkogogli, zabawy rekreacyjno-edukacyjne i elementy treningu twórczości. Dodatkowo każdy mógł wsiąść do policyjnego radiowozu i przymierzyć specjalny strój, który funkcjonariusze noszą podczas imprez masowych. Ponadto policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat zbliżających się wakacji – o tym jak spędzić je bezpiecznie zarówno w domu, jak i na różnych wyjazdach. Dla wszystkich uczestników przygotowane były słodkie przekąski oraz napoje.


Po zaciętej walce pomiędzy drużynami piłkarskimi wręczono puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców turnieju:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Strykowie

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie


Ponadto wyłoniono najlepszego piłkarza, strzelca oraz bramkarza turnieju.


Nagrody wręczyli: Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Cezary Kacprzak, strykowscy dzielnicowi, Burmistrza Strykowa p. Witold Kosmowski oraz przedstawiciel firmy DPD p. Waldemar Zatorski.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję turnieju.


Wielkie podziękowania kierujemy dla sponsorów nagród i współorganizatorów turnieju: Urząd Miejski w Strykowie, Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Strykowie, KS Zjednoczeni Stryków, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie, firma DPD, Piekarnia „Barbara Majchrzak", firma CON-TRADE, Zespół Szkół nr 1 w Bratoszewicach.


info: KPP w Zgierzu

Zobacz także

[PILNE] Pożar w Ozorkowie przy Konstytuc…

Policjanci z Aleksandrowa Łódzkiego zach…

[ZDJĘCIA] Za nami obchody 80. rocznicy B…

Niemiecka ciężarówka zatrzymana pod Stry…

Zielona woda w Bzurze. Czy to niebezpiec…

"Książka wszystkich zgierzan"…

[ZDJĘCIA] Boisko w Dąbrówce Wielkiej na …

Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Mł…

Startuje 1. Liga Futsalu. FC10 Zgierz je…

Pojemniki do selektywnego zbierania odpa…

Startuje kolejna edycja Zgierskiej Amato…

[WIDEO] Rezerwy Boruty po wygranej ze St…

Fałszywi policjanci dzwonili do zgierzan…

Roksana Zasina pojedzie na Igrzyska Olim…

Prezydent Zgierza zakazał Radnym wstępu …

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Dofinansowanie na drogi Osse - Bronin i …