Szok! 8-latka pogryziona przez psa. "Ma rozległe rany szarpane twarzy". Właściciele: "Ostrzegaliśmy"

Dodane przez EZG24.net

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu wyjaśnia okoliczności pogryzienia przez psa rasy Akita, 8 –letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Głownie. Dziecko z rozległymi ranami szarpanymi twarzy trafiło do jednego z łódzkich szpitali.


Pracownica MOPS-u wraz z 8–letnią córką przyszła do domu kobiety, na rzecz której dwa razy dziennie świadczy usługi opiekuńcze. Przebywali tam także inni domownicy. Pies biegał po podwórzu. W pewnym momencie, prawdopodobnie matka dziewczynki, otworzyła drzwi wejściowe. Wówczas zwierzę wbiegło do domu i w przedpokoju przewróciło dziecko na podłogę, a następnie dotkliwie pogryzło, powodując rozległe rany szarpane twarzy. Dziewczynka trafiła do jednego z łódzkich szpitali.


- W związku ze zdarzeniem wszczęte zostało dochodzenie w sprawie o przestępstwo dotyczące narażenia 8–latki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wszystko jednakże wskazuje na to, że ta kwalifikacja ulegnie zmianie ze względu na rozległe obrażenia twarzy. Jednoznaczna ocena skutków zdrowotnych możliwa będzie po zakończeniu procesu leczenia. Najbardziej prawdopodobne jednak jest, że doszło do powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania. - Z relacji właścicieli psa wynika, że opiekunka starszej kobiety była informowana o tym, że zwierzę jest niebezpieczne. Mimo to jednak, chciała żeby 8–latka zobaczyła psa i dlatego, rzekomo wbrew ostrzeżeniom, otworzyła drzwi wejściowe. Jest jednak zbyt wcześnie, aby przesądzać jak wyglądał przebieg znaczenia. Wersja właścicieli psa będzie weryfikowana.


Narażenie przez matkę, dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.


fot. ilustracyjne

Zobacz także

Podsumowanie 11. kolejki łódzkiej Klasy …

To już pewne! Barbara Kaczmarek dalej Wó…

Znamy pierwsze wyniki wyborów. Kto będzi…

Wypadek drogowy w Lućmierzu. Dwie osoby …

Znamy końcową frekwencję wyborów samorzą…

Straż pożarna w Szkole Podstawowej w Dąb…

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów samorz…

WYBORY 2018 - Poznaj wyniki z EZG24!

Ryszard Bonisławski spotkał się ze społe…

Gmina Stryków otrzymała 500 000 złotych …

Gmina Stryków wyróżniona!

Już jutro startują Targi dla Kobiet

[AUDIO] Wioleta Głowacka, naczelnik stry…

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym …

[ZDJĘCIA] Bo dobrze się różnić

[ZDJĘCIA] Centralne Biuro Śledcze rozbił…

Klasa A: Co nas czeka w ten weekend? Spr…

Parzęczewscy radni podziękowali za wspól…