Szok! 8-latka pogryziona przez psa. "Ma rozległe rany szarpane twarzy". Właściciele: "Ostrzegaliśmy"

Dodane przez EZG24.net

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu wyjaśnia okoliczności pogryzienia przez psa rasy Akita, 8 –letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Głownie. Dziecko z rozległymi ranami szarpanymi twarzy trafiło do jednego z łódzkich szpitali.


Pracownica MOPS-u wraz z 8–letnią córką przyszła do domu kobiety, na rzecz której dwa razy dziennie świadczy usługi opiekuńcze. Przebywali tam także inni domownicy. Pies biegał po podwórzu. W pewnym momencie, prawdopodobnie matka dziewczynki, otworzyła drzwi wejściowe. Wówczas zwierzę wbiegło do domu i w przedpokoju przewróciło dziecko na podłogę, a następnie dotkliwie pogryzło, powodując rozległe rany szarpane twarzy. Dziewczynka trafiła do jednego z łódzkich szpitali.


- W związku ze zdarzeniem wszczęte zostało dochodzenie w sprawie o przestępstwo dotyczące narażenia 8–latki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wszystko jednakże wskazuje na to, że ta kwalifikacja ulegnie zmianie ze względu na rozległe obrażenia twarzy. Jednoznaczna ocena skutków zdrowotnych możliwa będzie po zakończeniu procesu leczenia. Najbardziej prawdopodobne jednak jest, że doszło do powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania. - Z relacji właścicieli psa wynika, że opiekunka starszej kobiety była informowana o tym, że zwierzę jest niebezpieczne. Mimo to jednak, chciała żeby 8–latka zobaczyła psa i dlatego, rzekomo wbrew ostrzeżeniom, otworzyła drzwi wejściowe. Jest jednak zbyt wcześnie, aby przesądzać jak wyglądał przebieg znaczenia. Wersja właścicieli psa będzie weryfikowana.


Narażenie przez matkę, dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.


fot. ilustracyjne

Zobacz także

Kradzież psa na Rudunkach. Właściciele p…

Nocny wypadek na Bazylijskiej. Osobówka …

Druga kolejka IV ligi. Boruta do Wiśniow…

[ZDJĘCIA] XXX Muzyczne Lato w Sokolnikac…

XVIII ekstremalny spływ Mroga Trophy 201…

Przed nami druga kolejka "okręgówki…

[ZDJĘCIA] Zgierz ma nowe miasto partners…

Podsumowanie pierwszej kolejki łódzkiej …

[ZDJĘCIA] Gminne obchody Święta Wojska P…

Zbliża się III Parzęczewski Festyn Rodzi…

[ZDJĘCIA] Bzura Ozorków nagrodzona przez…

Głownianka zaginęła w Arabii Saudyjskiej…

Wypadek w Skotnikach. Osobówka rozbiła s…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Wyjątkowa inauguracja s…

[ZDJĘCIA] Strzelanina w Parzęczewie! Orz…

Kradzionym autem uciekał przed policją, …

Miejsko-Powiatowe Obchody Święta Wojska …

[WIDEO] Zobacz film z Miejsko-Powiatowyc…