Szok! Krok od tragedii przy Długiej. Kobieta chciała popełnić samobójstwo! "Na szyi miała zaciśnięty pasek od szlafroka, nie dawała oznak życia"

Dodane przez EZG24.net

Gdy do policjantów trafiła informacja o możliwym targnięciu się na życie przez zgierzankę natychmiast ruszyli jej z pomocą. Pomimo, że adres podany w zgłoszeniu był błędny szybko namierzyli mieszkanie, gdzie może przybywać desperatka. Gdy policjanci weszli do środka kobieta miała zaciśnięty na szyi pasek od szlafroka i nie dawała oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli reanimację i przywrócili 43-latce podstawowe funkcje życiowe.


W czwartek, 10 stycznia około godz. 4.30 funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego dostali zgłoszenie o kobiecie, która chce targnąć się na swoje życie. Mundurowi szybko ruszyli w miejsce interwencji, jednak tam okazało się, że podany adres nie istnieje. Funkcjonariusze szybko przeanalizowali podane informacje.


- Dzięki świetnej znajomości terenu wytypowali jeden z bloków mieszkalnych. Na szczęście numer mieszkania podany w zgłoszeniu się zgadzał - relacjonują zgierscy mundurowi. - Policjanci przez zamknięte drzwi potwierdzili, ze w środku jest kobieta chcąca targnąć się na życie. 43-latka nie chciała otworzyć funkcjonariuszom drzwi. Mundurowi w oczekiwaniu na pomoc straży pożarnej rozmawiali z kobietą i odwodzili ją od zamiarów.


Po godzinie 5:00 w jednej z kamienic przy ul. Długiej pojawiły się dwa zastępy JRG Zgierz. Gdy strażacy zaczęli awaryjnie otwierać drzwi kobieta przestała rozmawiać z policjantami. Po chwili, gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, zgierzanka nie dawała żadnych oznak życia.


- Miała na szyi zaciśnięty pasek od szlafroka. Mundurowi błyskawicznie oswobodzili kobietę i rozpoczęli reanimację. Do pomocy funkcjonariuszom ruszyli również strażacy - dodają policjanci KPP w Zgierzu. - Dzięki natychmiastowej interwencji i sprawnemu działaniu po niedługiej chwili funkcjonariusze przywrócili desperatce czynności życiowe.


Ostatecznie kobieta cała i zdrowa trafiła do szpitala.


fot. ilustracyjne

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Starych Krasn…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

Jutro Gminne Dożynki w Szczawinie. Spraw…

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

Koncerty Varius Manx & Kasia Stankie…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Już dzisiaj Festiwal Baniek Mydlanych i …

Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII w…

Nocny wypadek w Chrząstowie Starym. Jedn…

Droga ekspresowa S14 - podpisano umowę n…

Włamali się i okradli plebanię w Zgierzu…

[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek…

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…