Trwa nabór wniosków o dotację na wymianę źródła ciepła w Głownie

Informujemy, że z dniem 4 maja 2019 roku weszła w życie uchwała nr VII/68/19 Rady Miejskiej w Głownie z dnia 27 marca 2019 roku w sprawie „Przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Miasta Głowno na wymianę dotychczasowego źródła ciepła na kocioł gazowy".


Od 6 maja 2019 r. do 30 września 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Głownie będą więc przyjmowane wnioski od mieszkańców o udzielenie wspomnianej dotacji celowej.
Dotacje celowe ze środków Gminy Miasta Głowno będą udzielane na pokrycie kosztów przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na wymianie dotychczasowego źródła ciepła na nowe źródła ciepła, tj. wymianę niskosprawnych i nieekologicznych kotłów i pieców węglowych w budynkach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Głowno na kotły gazowe zasilane gazem ziemnym.


Dotacja na realizację ww. przedsięwzięcia może być udzielona osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolniczej. Dotacja będzie udzielana w kwocie 1000,00 zł.


Intencją samorządu jest również objęcie prawem do uzyskania dotacji producentów rolnych i przedsiębiorców. Wymaga to jednak przeprowadzenia konsultacji zapisów uchwały z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a także Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po tym okresie może nastąpić nowelizacja ww. uchwały Rady Miejskiej w Głownie.


Program jest wieloletni, a wnioski które zostaną złożone w terminie, a nie będą mogły zostać zrealizowane z uwagi na wyczerpanie środków w budżecie, będą rozpatrywane w roku następnym.


Pierwotnym zamiarem samorządu było dofinansowanie 50 proc. kosztów podłączenia z sieci gazowniczej w ulicy do granicy działki, jednakże wielu mieszkańców podpisało już umowy z dostawcą gazu – wobec czego nie mogliby skorzystać z dofinansowania. Zmiana na dopłatę do kotła gazowego umożliwi skorzystanie z dofinansowania tym osobom.


Formularze wniosków są dostępne w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Głownie, ul. Norblina 1, 95-015 Głowno, I piętro, pok. Nr 18. Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Głownie w godzinach pracy urzędu od 8.00 do 16.00.

pdf
Nazwa pliku: Regulamin_udzielania_dotacji.pdf
Rozmiar pliku: 292 kb
Pobierz plik
doc
Nazwa pliku: Formularz_wniosku_piec_gazowy.doc
Rozmiar pliku: 14 kb
Pobierz plik

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Starych Krasn…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

Jutro Gminne Dożynki w Szczawinie. Spraw…

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

Koncerty Varius Manx & Kasia Stankie…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Już dzisiaj Festiwal Baniek Mydlanych i …

Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII w…

Nocny wypadek w Chrząstowie Starym. Jedn…

Droga ekspresowa S14 - podpisano umowę n…

Włamali się i okradli plebanię w Zgierzu…

[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek…

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…