Trwa rekrutacja do projektu "teleopaski". Dzisiaj poznaliśmy szczegóły

Dodane przez EZG24.net

Czy jako senior czułbyś się bezpieczniej wiedząc, że twoje parametry życiowe są stale monitorowane, a w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia natychmiast zostanie wezwana pomoc? Jeśli tak to nie zwlekaj, tylko złóż wniosek i skorzystaj z darmowej teleopieki w ramach projektu realizowanego przez powiat zgierski, we współpracy z firmą HRP Care.


Chcąc rozszerzyć grono odbiorców tej inicjatywy władze powiatu nawiązały także współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Zgierzu, gdzie pracownicy socjalni pomagają pacjentom wypełniać wnioski na darmową opaskę życia, która 24 godziny na dobę mierzy tętno, temperaturę ciała, bada aktywność seniora, a w razie potrzeby wzywa służby ratunkowe.


Dziś w szpitalu odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty zgierskiego Bogdana Jaroty, wicemarszałka województwa łódzkiego Piotra Adamczyka, dyrektor placówki Agnieszki Jóźwik, konsultanta wojewódzkiego ds. geriatrii dr Zbigniewa Jarosika i przedstawiciela firmy HRP Care Partyka Molędy.


- Za pośrednictwem licznie przybyłych na konferencję mediów chcemy dotrzeć do mieszkańców powiatu zgierskiego z informacją, że trwa rekrutacja do projektu – mówi starosta Jarota. – Serdecznie zachęcam osoby po 60 roku życia, które potrzebują choćby minimalnej pomocy w codziennych czynnościach życiowych, by skorzystały z darmowej teleopieki. Zapraszam do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu po odbiór wniosku, który następnie należy wypełnić, udać się do lekarza po podpis i złożyć komplet dokumentów do PCPR. Do tej pory zebraliśmy ponad 60 wypełnionych wniosków, na dostępne w ramach projektu 100 miejsc, które teraz trafią do HRP Care, po to by móc spersonalizować opaski i wydać je mieszkańcom naszego powiatu.

Projekt znalazł uznanie także władz województwa łódzkiego.


- Podobny projekt uratował życie już wielu mieszkańcom naszego województwa, jak słyszeliśmy ponad 100 osób z łódzkiego otrzymało już pomoc korzystając z opaski życia – mówi wicemarszałek Adamczyk. – Cieszę się, że teraz także szpital wojewódzki w Zgierzu zaangażował się w pomoc osobom zamieszkującym powiat zgierski.


W ciągu dwóch dni pacjenci szpitala wypełnili 20 wniosków. Jak oni oceniają powiatową inicjatywę dla seniorów?


- Złożyłam wniosek, bo skoro znalazłam się w szpitalu i zaproponowano mi pomoc w wypełnieniu dokumentów, to zgłosiłam się i dodatkowo namówiłam też panie z pokoju – mówi Anna Chmielecka, przebywająca na Oddziale wewnętrznym i geriatrii. – Dzięki takiej opasce nie tylko ja będę czuła się bezpieczniej ale też moi bliscy, pozostawiając mnie samą w domu. Starsze panie, takie jak ja, lubią chodzić na spacery, a wiemy jak to niekiedy się kończy. Dzięki opasce jestem stale monitorowana i lokalizowana. Uważam, że to świetny pomysł i każdy senior powinien z takiego rozwiązania skorzystać – dodaje pani Anna.


informacja: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Zobacz także

Kolejny "Wieczór z Gwiazdą" w …

Nowe harmonogramy odbioru odpadów dla ni…

Makabryczna zbrodnia pod Zgierzem! Urodz…

[ZDJĘCIA] Wyścig łyżwiarski z Komendante…

[ZDJĘCIA] Zgierzanie pamiętali o uczestn…

Śmierć na torach w Zgierzu. Nie żyje kob…

ŁKA: Wypadek na odcinku Zgierz Kontrewer…

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgi…

W sobotę kolejne futsalowe emocje w Zgie…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Bezdomny …

Uwaga kierowcy i piesi! Dzisiaj wzmożone…

Pożar w Strykowie, w ogniu stanęła maszy…

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Zgie…

Trwa głosowanie na Sportowca Roku Aleksa…

[ZDJĘCIA] Budowa mostu w Smolicach zakoń…

Pierwszy sparing już za piłkarzami Borut…

Wypadek w Rąbieniu, czołowe zderzenie dw…

Poranny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim…