[WIDEO] Uratowała zagłodzonego i zaniedbanego psa - została skuta w kajdanki i przeszukano jej biura. Prezes Schroniska Medor zatrzymana przez policjantów z Ozorkowa

Dodane przez EZG24.net

Niebywały przebieg miała wczorajsza interwencja policjantów w Schronisku Medor w Zgierzu, która zakończyła się skuciem w kajdanki Prezes Elżbiety Andrzejewskiej i zabraniem psa, który wcześniej przez wolontariuszy został uratowany i zabrany z terenu gminy Parzęczew.


W sobotę, 8 czerwca wolontariusze współpracujący z Fundacją Medor, na jednej z posesji w gminie Parzęczew, reagując na zgłoszenia zaniepokojonych mieszkańców, przeprowadzili interwencję, podczas której, na podstawie Ustawy o ochronie zwierząt, odebrali właścicielowi zaniedbanego i zagłodzonego psa. 

- Ta sunia żyła chyba z rozpędu, nigdzie nie było śladu okruchów jedzenia, nie miała nawet miski z wodą pomimo panującego upału. Człowiek twierdził, że ją dostał z Łęczycy, a że ucieka to ją uwiązał. Sunia niedawno musiała urodzić szczeniaki, co się z nimi stało nie wiadomo - czytamy w opisie interwencji na profilu Schroniska Medor. - Była głodzona od dawna co widać gołym okiem, bo ma apetyt i jadła zarówno mokrą jak i suchą karmę. Czeka nas pełna diagnostyka, która jest potrzebna do sprawy o znęcanie.

Tak wyglądał pies, który został odebrany na terenie gminy Parzęczew (fot. Schronisko Medor).

Pies trafił pod opiekę Elżbiety Andrzejewskiej. Niedługo później do drzwi schroniska zapukali policjanci, którzy twierdzili, że zwierzę jest dowodem w sprawie i musi zostać zabrane. Z uwagi na brak nakazu, nie zgodziła się na to Prezes Schroniska Medor, Elżbieta Andrzejewska.


I wtedy zaczęło się. Z relacji na stronach Schroniska czytamy i widzimy, że E. Andrzejewska została skuta w kajdanki, a policjanci przeszukują jej biura i schronisko. Efekt? Zarówno kobieta, dzięki której pies mógł liczyć na godne warunki do życia, jak i samo zwierzę zostali zabrani.

Na jakiej podstawie i na czyje zgłoszenie odbyła się interwencja? Dlaczego pies musiał zostać przetransportowany do innej placówki? Między innymi takie pytania zadaliśmy przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Osobne zapytanie zostało wysłane również do Urzędu Gminy Parzęczew. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, od razu się nimi z Państwem podzielimy.


Poniżej film z zatrzymania Elżbiety Andrzejewskiej.

...

Schronisko Medor: Mamy oficjalne stanowisko policji w Zgierzu - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej zgierskiej społeczności - EZG24 - Wiadomości Zgierz

Dzisiaj rano (11 czerwca) informowaliśmy o sytuacji, która miała miejsce w Schronisku Medor w Zgierzu. Otrzymaliśmy już stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.Przypomnijmy, w sobotę, 8 czerwca wolontariusze współpracujący z Fundacją Medor, n

Zobacz także

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…

[WAŻNE] Apel do mieszkańców Gminy Głowno…

Nocny pożar budynku mieszkalnego. Na mie…

Trwa 9. edycja "Paki dla Uczniaka…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…