Utalentowani seniorzy

Tańce, śpiewy, ludowe piosenki, żołnierskie ballady oraz kabarety – seniorzy z województwa łódzkiego zaprezentowali swoje umiejętności podczas 11. edycji Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni". Jak co roku, przeglądowi towarzyszył także konkurs literacki „Piórem Seniora". Imprezie zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, patronował m.in. starosta zgierski – Bogdan Jarota.


Ze względu na, przypadającą w tym roku, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tegoroczna edycja miała charakter mocno patriotyczny. Dlatego też, podczas festiwalu, nie zabrakło utworów traktujących o miłości do ojczyzny. Występom artystów przysłuchiwał się m.in. Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który jednocześnie wręczył uczestnikom nagrody ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd.


W 11 edycji „Czaru Jesieni" najlepszymi zespołami okazały się: „Złota Jesień" z Koluszek, „Radość" z Łowicza oraz kabaret „Rydz" z Łasku, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Wśród solistów zwyciężyła Danuta Guzek z Głuchowa, która wykonała piosenkę „Hej panienki posłuchajcie". Wśród duetów triumfował „AliZet" z Raszyna, który zaprezentował utwór „Dziwny jest ten świat", z repertuaru Czesława Niemena. Najlepszą gawędą okazała się ta o „Wakacjach w siodle" autorstwa Tadeusza Karcza z Koluszek. Z piętnastu wierszy, nadesłanych na konkurs, jury najwyżej oceniło „Cześć czerwieni" Lucyny Szymańskiej z Koluszek.


"Czar Jesieni" odbył się w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa 2018. Ideą konkursu jest prezentowanie seniorów, jako ludzi aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru.

Zobacz także

Termomodernizacje w powiatowych budynkac…

Bezpieczna droga do szkoły w Rąbieniu

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek w Głownie. R…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Zgierzu, z…

Zmiany tras autobusów w związku z pracam…

Aleksandrów Łódzki: KAS przechwyciła nie…

Kontrabanda znaleziona w przesyłkach poc…

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z …

Podsumowanie 14. kolejki łódzkiej Klasy …

[ZDJĘCIA] Marsz ku Niepodległej w zgiers…

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Starym Chr…

[FILM Z POŚCIGU] Porachunki pseudokibicó…

[ZDJĘCIA] W stulecie Niepodległej

Wyszedł z domu, żeby się zabić. Szukali …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Zjednoczeni Stryków lep…

[ZDJĘCIA] Patriotycznie w derbach Zgierz…

Głowno: Miejskie obchody 100 - lecia odz…

[ZDJĘCIA] 100-lecie Odzyskania Niepodleg…