Utalentowani seniorzy

Tańce, śpiewy, ludowe piosenki, żołnierskie ballady oraz kabarety – seniorzy z województwa łódzkiego zaprezentowali swoje umiejętności podczas 11. edycji Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni". Jak co roku, przeglądowi towarzyszył także konkurs literacki „Piórem Seniora". Imprezie zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, patronował m.in. starosta zgierski – Bogdan Jarota.


Ze względu na, przypadającą w tym roku, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tegoroczna edycja miała charakter mocno patriotyczny. Dlatego też, podczas festiwalu, nie zabrakło utworów traktujących o miłości do ojczyzny. Występom artystów przysłuchiwał się m.in. Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który jednocześnie wręczył uczestnikom nagrody ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd.


W 11 edycji „Czaru Jesieni" najlepszymi zespołami okazały się: „Złota Jesień" z Koluszek, „Radość" z Łowicza oraz kabaret „Rydz" z Łasku, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Wśród solistów zwyciężyła Danuta Guzek z Głuchowa, która wykonała piosenkę „Hej panienki posłuchajcie". Wśród duetów triumfował „AliZet" z Raszyna, który zaprezentował utwór „Dziwny jest ten świat", z repertuaru Czesława Niemena. Najlepszą gawędą okazała się ta o „Wakacjach w siodle" autorstwa Tadeusza Karcza z Koluszek. Z piętnastu wierszy, nadesłanych na konkurs, jury najwyżej oceniło „Cześć czerwieni" Lucyny Szymańskiej z Koluszek.


"Czar Jesieni" odbył się w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa 2018. Ideą konkursu jest prezentowanie seniorów, jako ludzi aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Strażacy z Woli Zbrożkowej świ…

Pożar garażu w miejscowości Ługi! W akcj…

[ZDJĘCIA] Podziel się owocem, czyli owoc…

[ZDJĘCIA] Pamięci księdza Idziego Radzis…

Podsumowanie 7. kolejki łódzkiej Klasy O…

Ogromny pożar składowiska odpadów w Zgie…

​Szkoła ze Zgierza wśród znanych światow…

AKTUALIZACJA - Smolice: To był karambol …

Wypadek w Smolicach - rozbite 4 osobówki…

[ZDJĘCIA] Na sportowo, ku pamięci legend…

Pułapki ze stalowych lin na Malince w Zg…

Niebezpieczny wypadek na autostradzie A1…

70 lat sportowej historii „Bzury”

[ZDJĘCIA] Boruta wyjechał z Kutna z baga…

„Niepodległa Polska – piknik rodzinno-mu…

Zapowiedź 7. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Strzały, wybuchy, tłucz…

Jak walczyć z ASF?