Utalentowani seniorzy

Tańce, śpiewy, ludowe piosenki, żołnierskie ballady oraz kabarety – seniorzy z województwa łódzkiego zaprezentowali swoje umiejętności podczas 11. edycji Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni". Jak co roku, przeglądowi towarzyszył także konkurs literacki „Piórem Seniora". Imprezie zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, patronował m.in. starosta zgierski – Bogdan Jarota.


Ze względu na, przypadającą w tym roku, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tegoroczna edycja miała charakter mocno patriotyczny. Dlatego też, podczas festiwalu, nie zabrakło utworów traktujących o miłości do ojczyzny. Występom artystów przysłuchiwał się m.in. Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który jednocześnie wręczył uczestnikom nagrody ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd.


W 11 edycji „Czaru Jesieni" najlepszymi zespołami okazały się: „Złota Jesień" z Koluszek, „Radość" z Łowicza oraz kabaret „Rydz" z Łasku, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Wśród solistów zwyciężyła Danuta Guzek z Głuchowa, która wykonała piosenkę „Hej panienki posłuchajcie". Wśród duetów triumfował „AliZet" z Raszyna, który zaprezentował utwór „Dziwny jest ten świat", z repertuaru Czesława Niemena. Najlepszą gawędą okazała się ta o „Wakacjach w siodle" autorstwa Tadeusza Karcza z Koluszek. Z piętnastu wierszy, nadesłanych na konkurs, jury najwyżej oceniło „Cześć czerwieni" Lucyny Szymańskiej z Koluszek.


"Czar Jesieni" odbył się w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa 2018. Ideą konkursu jest prezentowanie seniorów, jako ludzi aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru.

Zobacz także

Pożar domu pod Zgierzem. Poparzony mężcz…

Zbliża się konferencja „Dobre praktyki b…

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Starostwo Powiatowe ma "CUŚ" d…

Zgierzanie przeciwko aktom przemocy i mo…

[ZDJĘCIA] Opłatek, serdeczne życzenia i …

"Razem spiszmy historię gminy"…

Startuje III edycja Budżetu Obywatelskie…

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego …

System informacji przestrzennej dla Gmin…

Zbliża się podsumowanie akcji "Anio…

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz mieszkanki Gł…

Wkrótce zebranie mieszkańców Osiedla Cen…

Zalana kotłownia w Przedszkolu nr 7 w Zg…

Ozorkowianie poznają zasady bezpiecznego…

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza. Prezy…

Wypadek w Starych Krasnodębach. Dwie oso…

[WIDEO] Zobacz nagranie z momentu ataku …