Utalentowani seniorzy

Tańce, śpiewy, ludowe piosenki, żołnierskie ballady oraz kabarety – seniorzy z województwa łódzkiego zaprezentowali swoje umiejętności podczas 11. edycji Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni". Jak co roku, przeglądowi towarzyszył także konkurs literacki „Piórem Seniora". Imprezie zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, patronował m.in. starosta zgierski – Bogdan Jarota.


Ze względu na, przypadającą w tym roku, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tegoroczna edycja miała charakter mocno patriotyczny. Dlatego też, podczas festiwalu, nie zabrakło utworów traktujących o miłości do ojczyzny. Występom artystów przysłuchiwał się m.in. Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który jednocześnie wręczył uczestnikom nagrody ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd.


W 11 edycji „Czaru Jesieni" najlepszymi zespołami okazały się: „Złota Jesień" z Koluszek, „Radość" z Łowicza oraz kabaret „Rydz" z Łasku, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Wśród solistów zwyciężyła Danuta Guzek z Głuchowa, która wykonała piosenkę „Hej panienki posłuchajcie". Wśród duetów triumfował „AliZet" z Raszyna, który zaprezentował utwór „Dziwny jest ten świat", z repertuaru Czesława Niemena. Najlepszą gawędą okazała się ta o „Wakacjach w siodle" autorstwa Tadeusza Karcza z Koluszek. Z piętnastu wierszy, nadesłanych na konkurs, jury najwyżej oceniło „Cześć czerwieni" Lucyny Szymańskiej z Koluszek.


"Czar Jesieni" odbył się w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa 2018. Ideą konkursu jest prezentowanie seniorów, jako ludzi aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru.

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …