WAŻNE: Otruł i porzucił szczeniaki w lesie - jest przełom w sprawie. Znaleziono właściciela

Dodane przez EZG24.net

Aleksandrowscy policjanci, ustalając właściciela psów, apelowali do wszystkich osób, które mają wiedzę kim jest sprawca porzucenia szczeniąt. Po anonimowej informacji wczoraj nastąpił przełom. Po uzupełnieniu materiału dowodowego zostaną przedstawione zarzuty.


Przypomnijmy, policjanci z komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim, 5 sierpnia zostali powiadomieni przez pracowników Urzędu Miasta w Aleksandrowie Łódzkim o odnalezieniu przez jednego z mieszkańców miejscowości Sanie, w lesie, czterech szczeniaków rasy mieszanej. Ich zachowanie wskazywało na to, że mogły zostać otrute, co we wstępnej ocenie potwierdził weterynarz. Dwa z nich były w bardzo ciężkim stanie. Niestety jeden nie przeżył. Psy zostały zabezpieczone w klinice w Łowiczu, a funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.


Wystąpiliśmy z apelem do wszystkich osób, który mogły pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Wyznaczono nawet nagrodę pieniężną - informują policjanci.

Dzielnicowy z KP w Aleksandrowie Łódzkim otrzymał anonimową informację, wskazującą adres, gdzie mogą znajdować się pozostałe szczeniaki oraz suka bardzo podobne do tych odnalezionych w lesie.


W sobotę, 10 sierpnia informacja ta została potwierdzona. Na miejscu ujawniono dwa młode w wieku 6-7 miesięcy i suczkę, które ostatecznie przewieziono do kliniki. Wcześniej na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, który zbadał szczeniaki i matkę oraz pobrał próbki do weryfikacji pochodzenia psów.


Wstępnie właściciel przyznał się do posiadania psów. Zrzekł się prawa własności. Czynności związane z przedstawieniem zarzutów zostaną wykonane po uzupełnieniu materiału dowodowego oraz uzyskaniu opinii i wyników badań. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności a w przypadku szczególnego okrucieństwa nawet 5- dodają policjanci.

Zobacz także

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…

[WIDEO] Kolejny transfer Boruty Zgierz. …

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zbliżają się Gminne Dożynki w Szczawinie…

Najwyższa Izba Kontroli o wysypisku w Zg…

Amator marihuany z okolic Zgierza w ręka…

Stłuczka w Aleksandrowie Łódzkim. Dwa po…