[WIDEO] Marszałek Grzegorz Schreiber z wizytą w Zgierzu. Startuje kino letnie i "zagadkowe wyzwanie"

Dodane przez EZG24.net

W Parku Miejskim w Zgierzu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka Województwa Łódzkiego, Grzegorza Schreibera, podczas której przybliżono temat oferty letniej w Łódzkiem dofinansowanej z Funduszy Europejskich.


Lipiec, sierpień i wrzesień to gorący czas w całym województwie łódzkim! W ramach wakacyjnej oferty z Funduszami Europejskimi będzie można obejrzeć ciekawy film oraz podjąć wyzwanie z czasem w pokojach zagadek typu escape room. Wszystko za sprawą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, który przygotował dla mieszkańców regionu oraz turystów mnóstwo fantastycznych atrakcji!

Kino letnie
Kina plenerowe, czyli seans pod gołym niebem, to propozycja dla dużych i małych widzów. Zróżnicowany repertuar sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Seanse rozpoczynać się będą o godzinie 20:00.


Harmonogram seansów:
27-28 lipca - Wieluń
3-4 sierpnia - Brzeziny
10-11 sierpnia - Bełchatów
24-25 sierpnia - Zgierz
7-8 września - Sieradz


Na ekranach zobaczymy takie hity, jak „Green Book" oraz „Misz Masz, czyli Kogel Mogel 3". Przytulną atmosferę w letnie wieczory zapewnią ciepłe koce, które będą do dyspozycji na leżakach.. W klimat kinowego seansu wprowadzi widzów także rozdawany za darmo popcorn.

Zagadkowe wyzwanie

Dla tych, którym nie wystarczą emocje przed ekranem, przygotowano coś wyjątkowego – specjalne pokoje zagadek! Co trzeba zrobić? Zebrać ekipę (od dwóch do pięciu osób w grupie), zapisać się na miejscu w danym mieście i zacząć przygodę! Każda drużyna musi rozwiązać zadania w maksymalnie 20 minut.. Należy szukać wskazówek, rozwiązywać łamigłówki i oczywiście współpracować ze sobą. Na koniec zrobione zostanie pamiątkowe zdjęcie na tle specjalnych fotościanek oraz rozdane będą gadżety. Co ważne, udział w atrakcjach Escape Room "Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi" jest całkowicie darmowy!


Warto śledzić informację na www.rpopogodzinach.pl oraz na Facebooku pod hasłem „Zmieniamy Łódzkie".

Zobacz materiał filmowy z konferencji:Zobacz także zdjęcia:

...

[ZDJĘCIA] Łódzkie latem nie zwalnia tempa. Kino letnie i pokoje zagadek dla mieszkańców - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej zgierskiej społeczności - EZG24 - Wiadomości Zgierz

Łódzkie po raz kolejny udowadnia, że w tym mieście nie można się nudzić. W ciepłe, lub te trochę chłodniejsze, letnie dni każdy znajdzie coś dla siebie. Za dnia będzie można poćwiczyć lekko rozleniwiony umysł rozwiązując zagadki w Escape roomach, a w

Zobacz także

W sobotę kolejny mecz I Ligi Futsalu. Do…

Ozorków: Plac zabaw i siłownia powstały …

Nowy Zarząd Powiatu Zgierskiego podzieli…

Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z gmin…

Wybuch pieca centralnego ogrzewania przy…

W sobotę Wojewódzki Puchar Polski w Futs…

Ozorków: Rozpoczął się remont ul. Konopn…

W niedzielę Świąteczny targ produktów re…

[ZDJĘCIA] W MOK Głowno odbył się wernisa…

Wybrano nowe władze Hufca ZHP Zgierz

[ZDJĘCIA] Opłatek i wspólne kolędowanie …

[ZDJĘCIA] VIII Rodzinny Piknik Mikołajko…

[ZDJĘCIA] W MOK Ozorków odbył się Kierma…

Kolejna zmiana organizacji ruchu w ruchu…

[ZDJĘCIA] Dzieci pracowników Urzędu Gmin…

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

[ZDJĘCIA] Zgiersko-Ozorkowski Klub Karat…

Banaszczyk show w Toruniu. Pewna wygrana…