[WIDEO] Schronisko Medor - mamy kolejne nagranie wideo - „Niech Pani zamknie psa, bo będę strzelać!”

Dodane przez EZG24.net

Poniedziałkowe zajścia w Schronisku Medor w Zgierzu odbiły się dużym echem nie tylko w naszym regionie, ale także poza granicami województwa łódzkiego. Co dzień przedstawiciele placówki ujawniają kolejne, coraz bardziej przerażające fakty dotyczące interwencji funkcjonariuszy policji z Ozorkowa i Zgierza.


Wczoraj (11 czerwca) Prezes Fundacji Medor, Elżbieta Andrzejewska podzieliła się z internautami kolejnymi informacjami dotyczącymi przebiegu interwencji policji, która miała miejsce dzień wcześniej.


Przypomnijmy, wolontariusze współpracujący z Fundacją Medor, na jednej z posesji w gminie Parzęczew odebrali właścicielowi zaniedbanego i zagłodzonego psa. Trafił on pod opiekę Elżbiety Andrzejewskiej. 10 czerwca kilku funkcjonariuszy policji pojawiło się w Schronisku prowadzonym przez Panią Elżbietę. Interwencja miała niebywały przebieg - kobieta została skuta w kajdanki, przeszukano jej biura i schronisko oraz zabrano czworonoga, który dwa dni wcześniej został uratowany.

Niestety to nie wszystko.


- Wydarzyła się sytuacja straszna. Rozmawiałam dzisiaj (11 czerwca) z pracownikami i wolontariuszami i są przerażeni. Opowiem Państwu, że w pewnym momencie nasza pracownica otworzyła wybieg i wpuszczała do boksu psa. W tym momencie policjantka, Pani Natalia Rogalska, wyjęła broń i powiedziała do mojego pracownika: „Niech Pani zamknie psa, bo będę strzelać". Ten pies nic nie robił, ten pies sobie po prostu biegł do boksu - opowiada przerażona Elżbieta Andrzejewska, prezes Fundacji Medor. - Pani się bardzo zdenerwowała i powiedziała" „Co Pani robi do jasnej cholery, niech Pani schowa tę broń". Nie wiem, co by się stało, gdyby jakieś dziecko wybiegło z boksu. Byli tam też wolontariusze. Wszyscy się pochowali za budy. To była naprawdę dramatyczna sytuacja i nie wiem czy policja zdawała sobie do końca sprawę, co robi wchodząc do schroniska. Jakich bandytów tutaj szuka.

I w tym momencie należy zadać pytanie, czy policjanci, podejmujący się służby społeczeństwu, przechodzą odpowiednie, rygorystyczne badania psychologiczne?


Elżbieta Andrzejewska zapowiedziała również, że złoży skargę na działania policjantów.


- Oczywiście to wszystko zostanie spisane i zostanie złożone zażalenie na postępowanie policji do Komendy Wojewódzkiej - dodała Prezes Fundacji Medor.


Poprosiliśmy o oficjalne stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.


Wideo znajduje się poniżej.


Do tematu powrócimy.


Koniecznie zobacz także:

...

[WIDEO] Uratowała zagłodzonego i zaniedbanego psa - została skuta w kajdanki i przeszukano jej biura. Prezes Schroniska Medor zatrzymana przez policjantów z Ozorkowa - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej zgierskiej społeczności - EZG24 - Wiadomości Zgierz

Niebywały przebieg miała wczorajsza interwencja policjantów w Schronisku Medor w Zgierzu, która zakończyła się skuciem w kajdanki Prezes Elżbiety Andrzejewskiej i zabraniem psa, który wcześniej przez wolontariuszy został uratowany i zabrany z terenu
...

Schronisko Medor: Mamy oficjalne stanowisko policji w Zgierzu - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej zgierskiej społeczności - EZG24 - Wiadomości Zgierz

Dzisiaj rano (11 czerwca) informowaliśmy o sytuacji, która miała miejsce w Schronisku Medor w Zgierzu. Otrzymaliśmy już stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.Przypomnijmy, w sobotę, 8 czerwca wolontariusze współpracujący z Fundacją Medor, n

Zobacz także

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…

[WAŻNE] Apel do mieszkańców Gminy Głowno…

Nocny pożar budynku mieszkalnego. Na mie…

Trwa 9. edycja "Paki dla Uczniaka…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…