[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek. Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę domu Państwa Piłacików

Dodane przez EZG24.net

W miniony wtorek (20 sierpnia) informowaliśmy o pożarze domu w miejscowości Domaradzyn (gm. Głowno). Okazało się, że ogień strawił niemal cały dobytek mieszkających tam ludzi. Przyjaciele i rodzina zorganizowali zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu.


W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 sierpnia) w miejscowości Domaradzyn (gm. Głowno) doszło do pożaru jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Na miejsce udało się dziesięć zastępów straży pożarnej. Jak informował nas dyspozytor KP PSP w Zgierzu, spaleniu miały ulec część poddasza, stropu i dachu. Okazało się jednak, że budynek spłonął niemal doszczętnie,  straty wyceniono na 200 000 złotych!


Tego samego dnia apel do mieszkańców gminy Głowno wystosowali przedstawiciele Urzędu Gminy, którzy prosili o pomoc rodzinie Państwa Piłacików. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Odzew był bardzo duży, w internecie odbywa się także zbiórka pieniędzy, którą zorganizowała sąsiadka Państwa Piłacików. To wszystko dla półtorarocznej Marysi i jej rodziców oraz dziadków.


- Chciałabym, by moi Sąsiedzi mogli odbudować swój dom dla tej małej Istotki, która na to bezdyskusyjnie zasługuje. W pożarze spaliły się nawet resztki emerytury i renty, więc Państwo Piłacikowie nie mają pieniędzy nawet na bieżące potrzeby - czytamy w opisie zbiórki.


- Państwo Piłacikowie dostali tymczasowe schronienie w małej remizie, jednak nie ma tam warunków by mogła tam choć na chwilę zamieszkać Marysia. Wkrótce zrobi się zimno i w tym momencie liczy się czas, by zapewnić Marysi godne i ciepłe miejsce do życia - dodaje Oliwia Herburt-Zielińska, organizatorka zbiórki pieniędzy. - Moi sąsiedzi oprócz pomocy w odbudowie domu potrzebują również doraźnego wsparcia, jak ubrania, artykuły spożywcze.


Zbiórka pieniędzy odbywa się w TYM MIEJSCU. Pogorzelcom bardzo potrzebne są także ubrania, ręczniki, pościel, chemia gospodarcza, meble, sprzęt gospodarstwa domowego, a także materiały budowlane. Osoby zainteresowane pomocą prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głownie tel. 42 719 26 46.


Zobacz filmy:

Zobacz także

Pięć goli przy Wschodniej i wygrana FC10…

Sprawdź program Miejsko-Powiatowych Obch…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Borszynie, zderzyły …

Futsal Oborniki kolejny rywalem FC10 Zgi…

Uwaga kierowcy podróżujący autostradą A1…

Trwa realizacja projektu "Szlakiem …

Zbliża się Bal Charytatywny dla Antosia…

Konkurs EZG24: Karol Kopiec wystąpi w Zg…

Uczniowie z ILO w Głownie obdarowali dzi…

Widmo recesji, jak radzić sobie w czasie…

Kradł fragmenty linii trakcyjnej tramwaj…

Harcerze z flagą Głowna przebiegną 1000 …

Jesień kabarety niesie, czyli wesołe spo…

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Akcja CBŚP przy ul. Lechonia w Zgierzu. …

Techniczne Dni Drogowe w Strykowie. Pods…

Za tydzień Gminny Dzień Seniora. Dobra z…

Za tydzień dancing dla seniorów w Aleksa…