[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek. Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę domu Państwa Piłacików

Dodane przez EZG24.net

W miniony wtorek (20 sierpnia) informowaliśmy o pożarze domu w miejscowości Domaradzyn (gm. Głowno). Okazało się, że ogień strawił niemal cały dobytek mieszkających tam ludzi. Przyjaciele i rodzina zorganizowali zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu.


W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 sierpnia) w miejscowości Domaradzyn (gm. Głowno) doszło do pożaru jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Na miejsce udało się dziesięć zastępów straży pożarnej. Jak informował nas dyspozytor KP PSP w Zgierzu, spaleniu miały ulec część poddasza, stropu i dachu. Okazało się jednak, że budynek spłonął niemal doszczętnie,  straty wyceniono na 200 000 złotych!


Tego samego dnia apel do mieszkańców gminy Głowno wystosowali przedstawiciele Urzędu Gminy, którzy prosili o pomoc rodzinie Państwa Piłacików. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Odzew był bardzo duży, w internecie odbywa się także zbiórka pieniędzy, którą zorganizowała sąsiadka Państwa Piłacików. To wszystko dla półtorarocznej Marysi i jej rodziców oraz dziadków.


- Chciałabym, by moi Sąsiedzi mogli odbudować swój dom dla tej małej Istotki, która na to bezdyskusyjnie zasługuje. W pożarze spaliły się nawet resztki emerytury i renty, więc Państwo Piłacikowie nie mają pieniędzy nawet na bieżące potrzeby - czytamy w opisie zbiórki.


- Państwo Piłacikowie dostali tymczasowe schronienie w małej remizie, jednak nie ma tam warunków by mogła tam choć na chwilę zamieszkać Marysia. Wkrótce zrobi się zimno i w tym momencie liczy się czas, by zapewnić Marysi godne i ciepłe miejsce do życia - dodaje Oliwia Herburt-Zielińska, organizatorka zbiórki pieniędzy. - Moi sąsiedzi oprócz pomocy w odbudowie domu potrzebują również doraźnego wsparcia, jak ubrania, artykuły spożywcze.


Zbiórka pieniędzy odbywa się w TYM MIEJSCU. Pogorzelcom bardzo potrzebne są także ubrania, ręczniki, pościel, chemia gospodarcza, meble, sprzęt gospodarstwa domowego, a także materiały budowlane. Osoby zainteresowane pomocą prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głownie tel. 42 719 26 46.


Zobacz filmy:

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Uwaga! Od 19 września utrudnienia w ruch…

Nowa nazwa, nowi zawodnicy, nowy cel. Zg…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Już w ten weekend Zakończenie Lata w Zgi…

Rekordowy 4. Triathlon Stryków startuje …

[ZDJĘCIA] Zmodernizują linię kolejową na…

WAŻNE: Para Prezydencka weźmie udział w …

Policjanci zlikwidowali leśną plantację …

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

[AUDIO] Premier Mateusz Morawiecki w roz…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawi…

PGE Energia Ciepła wykrywa nieszczelność…

[ZDJĘCIA] Samochód stanął w ogniu. W akc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictw…

Wielki sukces Patryka Gołąbczaka! Zawodn…