[WIDEO + ZDJĘCIA] Akcja policji w Aleksandrowie Łódzkim. Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

Dodane przez EZG24.net

Łódzcy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych pod Aleksandrowem Łódzkim. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1400 kg tytoniu i suszu tytoniowego o łącznej wartości rynkowej ponad pół miliona złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty produkcji wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz pomocy przy uchylaniu się od podatku o wartości ponad 2 milionów złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu 40-latka pod dozór policji, natomiast zatrzymany 37-latek od razu trafi do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do odbycia kary.


W czwartek, 18 lipca przed godziną 8.00 policjanci łódzkiego Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców pojechali na jedną z posesji pod Aleksandrowem Łódzkim. Funkcjonariusze wiedzieli, że w środku najprawdopodobniej zorganizowano wytwórnię nielegalnych papierosów.

- Policjanci weszli do domu znajdującego się na parceli. W jednym z pomieszczeń zastali dwóch mężczyzn podczas pracy przy nielegalnym tytoniu. 37-latek i jego 40-letni towarzysz byli zaskoczeni pojawieniem się funkcjonariuszy. W rozmowie z kryminalnymi przyznali się do wytwarzania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy - relacjonują policjanci. - Podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli 2 maszyny służące do cięcia suszu tytoniowego, 21 dużych pudełek kartonowych oraz 2 worki z takim suszem, a także 1200 kg gotowego tytoniu oraz 90 papierosów. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 550 tysięcy złotych, a wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 2 miliony złotych.


Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w celi zgierskiego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy o znacznej wartości oraz pomocy przy uchylaniu się od podatku akcyzowego o dużej wartości. Za takie przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu 40-latka pod dozór policji, natomiast zatrzymany 37-latek od razu trafi do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do odbycia kary.


Zobacz materiał filmowy:


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

W sobotę kolejny mecz I Ligi Futsalu. Do…

Ozorków: Plac zabaw i siłownia powstały …

Nowy Zarząd Powiatu Zgierskiego podzieli…

Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z gmin…

Wybuch pieca centralnego ogrzewania przy…

W sobotę Wojewódzki Puchar Polski w Futs…

Ozorków: Rozpoczął się remont ul. Konopn…

W niedzielę Świąteczny targ produktów re…

[ZDJĘCIA] W MOK Głowno odbył się wernisa…

Wybrano nowe władze Hufca ZHP Zgierz

[ZDJĘCIA] Opłatek i wspólne kolędowanie …

[ZDJĘCIA] VIII Rodzinny Piknik Mikołajko…

[ZDJĘCIA] W MOK Ozorków odbył się Kierma…

Kolejna zmiana organizacji ruchu w ruchu…

[ZDJĘCIA] Dzieci pracowników Urzędu Gmin…

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

[ZDJĘCIA] Zgiersko-Ozorkowski Klub Karat…

Banaszczyk show w Toruniu. Pewna wygrana…