[WIDEO + ZDJĘCIA] Akcja policji w Aleksandrowie Łódzkim. Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

Dodane przez EZG24.net

Łódzcy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych pod Aleksandrowem Łódzkim. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1400 kg tytoniu i suszu tytoniowego o łącznej wartości rynkowej ponad pół miliona złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty produkcji wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz pomocy przy uchylaniu się od podatku o wartości ponad 2 milionów złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu 40-latka pod dozór policji, natomiast zatrzymany 37-latek od razu trafi do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do odbycia kary.


W czwartek, 18 lipca przed godziną 8.00 policjanci łódzkiego Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców pojechali na jedną z posesji pod Aleksandrowem Łódzkim. Funkcjonariusze wiedzieli, że w środku najprawdopodobniej zorganizowano wytwórnię nielegalnych papierosów.

- Policjanci weszli do domu znajdującego się na parceli. W jednym z pomieszczeń zastali dwóch mężczyzn podczas pracy przy nielegalnym tytoniu. 37-latek i jego 40-letni towarzysz byli zaskoczeni pojawieniem się funkcjonariuszy. W rozmowie z kryminalnymi przyznali się do wytwarzania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy - relacjonują policjanci. - Podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli 2 maszyny służące do cięcia suszu tytoniowego, 21 dużych pudełek kartonowych oraz 2 worki z takim suszem, a także 1200 kg gotowego tytoniu oraz 90 papierosów. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 550 tysięcy złotych, a wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 2 miliony złotych.


Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w celi zgierskiego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy o znacznej wartości oraz pomocy przy uchylaniu się od podatku akcyzowego o dużej wartości. Za takie przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu 40-latka pod dozór policji, natomiast zatrzymany 37-latek od razu trafi do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do odbycia kary.


Zobacz materiał filmowy:


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…

[WIDEO] Kolejny transfer Boruty Zgierz. …

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zbliżają się Gminne Dożynki w Szczawinie…

Najwyższa Izba Kontroli o wysypisku w Zg…

Amator marihuany z okolic Zgierza w ręka…

Stłuczka w Aleksandrowie Łódzkim. Dwa po…