Zaatakował i okradł kobietę w Łodzi. Wpadł następnego dnia w Zgierzu, grozi mu 12 lat więzienia

Dodane przez EZG24.net

Policjanci z V Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 45-letniego sprawcę rozboju. Napastnik wyrwał torebkę przypadkowo spotkanej kobiecie po tym, jak niepowodzeniem zakończyły się dwie próby kradzieży alkoholu. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat więzienia. Został aresztowany na trzy miesiące.


24 września około godziny 17.00 na ulicy Nastrojowej idącą kobietę zaatakował mężczyzna. Napastnik wyrwał jej z ręki torebkę i uciekł. Kryminalni z V Komisariatu Policji rozpoczęli poszukiwania napastnika. Na podstawie zabezpieczonych śladów typowali potencjalnego sprawcę. Pomógł w tym również jego wizerunek zarejestrowany kamerami monitoringu. Zdjęcie sprawcy, z prośbą o pomoc w ustaleniu personaliów, zostało umieszczone na stronie internetowej KMP w Łodzi.


Skrupulatna analiza zebranych materiałów jak również wpływające od świadków informacje i sygnały już następnego dnia doprowadziły do ujęcia 45-latka. Po zatrzymaniu przyznał, że przed atakiem na kobietę, bez powodzenia próbował ukraść alkohol w dwóch różnych sklepach. Według jego relacji po przeszukaniu skradzionej torebki zabrał z niej telefon, jednak po chwili wszystkie przedmioty porzucił w krzakach.

45-latek był w przeszłości wielokrotnie notowany. Nie posiada stałego miejsca zamieszkania. Szukając go kryminalni skontrolowali szereg adresów. Jeden z nich, w Zgierzu, okazał się tym właściwym. Po krótkiej obserwacji zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Był bardzo zaskoczony widokiem stróżów prawa. Często zmieniał miejsca pobytu, ukrywał się również z powodu prowadzonego przez inną jednostkę Policji postępowania.


Usłyszał zarzut rozboju. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego mężczyzny trzymiesięczny areszt.


info: KMP w Łodzi

Zobacz także

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

Nagrody Burmistrza Strykowa z okazji Dni…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

FC10 Zgierz jedzie do Gniezna z nowym za…

WAŻNE: Poważny wypadek w Aleksandrowie Ł…

Reprezentacja Polski z ozorkowianinem w …

Uczeń Szkoły Podstawowej w Leśmierzu wal…

Pożar przyczepy w Słowaku. Na miejscu je…

Muzeum Żołnierza Polskiego powstanie w D…

34-latek okradał domy w sąsiednim powiec…

Niebezpiecznie w Głownie. Skuter potrąci…

[ZDJĘCIA] Za nami XV Mityng Lekkoatletyc…

Wzmożone kontrole ciężarówek na A2. Sied…

Nowe piece w ponad 200 domach

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

[ZDJĘCIA] Młodzi zawodnicy Boruty Zgierz…

[ZDJĘCIA] Burmistrz nagrodził nauczyciel…