Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: EZG24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Zakończyły się X Artystyczne Spotkania Seniorów "Czar Jesieni"

W sobotę, 9 września 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się X już edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni".


Ideą tego konkursu jest prezentowanie seniorów, jako aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru ludzi. Patronują mu Burmistrza Głowna i Starosta Zgierski.


Do udziału w spotkaniach zgłosili się w tym roku seniorzy działający w: zespołach wokalnych, śpiewaczych, tanecznych, instrumentalno - wokalnych, kapelach ludowych, kabaretach oraz innych formacjach artystycznych. Wystąpiło 30 zespołów m.in.: z Radomska, Pabianic, Krośniewic, Łowicza, Zdun, Brzezin, Kutna, Rzgowa, Brójec, Nieborowa, Andrespola, Zduńskiej Woli, Skierniewic, Koluszek, Rawy Mazowieckiej, Łasku, Głowna czy Bedlna.


Głowno reprezentowały zespoły: Związku Nauczycielstwa Polskiego - "Słoneczny Krąg" oraz Miejskiego Ośrodka Kultury - "Głownianki". W jubileuszowej edycji Czaru Jesieni zaprezentowali się także członkowie Chóru Męskiego z niemieckiej gminy Remptendorf, którzy przyjechali do Głowna w ramach rewizyty partnerskich miast.


Oprócz 30 zespołów na scenie zaprezentowało się 16 solistów, 6 duetów oraz 8 gawędziarzy. Wpłynęło też 18 wierszy na konkurs literacki. Występy oceniło jury w składzie: Piotr Sędkowski - aktor i muzyk, Zofia Boniakiewicz -skrzypaczka oraz Piotr Jabkowski - perkusista.


W 10. edycji Czaru Jesieni najlepszymi zespołami okazały się: zespoły Ksinzoki z Łowicza, Ladies Dance ze Zduńskiej Woli oraz Chor Męski z Rempterdorf – Chór Męski. Otrzymały one równorzedne pierwsze miejsca. Trzy drugie miejsca wyśpiewały zespoły: Brzezinianki z Brzezin, Zorza z Koluszek oraz Big Band z Wiśniowej Góry. Trzecie równorzędne miejsca zajęły zespoły: Tęcza z Wiśniowej Góry, Złota Jesień z Koluszek oraz grupa Akordeonistów z Andrespola. Wyróżnieniami jurorzy nagrodzili aż dziewięć grup, wśród nich: chór Słoneczny Krąg z Głowna i kabaret Magia ze Skierniewic oraz zespoły Złota Jesień z Pabianic, Linkowiacy z Rawy Mazowieckiej, Bukowianki z Brójec, Wrzos ze Zdun , Jawor z Dalikowa, Złota Jesień ze Zduńskiej Woli i Złocisty Promień z Radomska.


W kategorii solistów najlepszą okazała się Henryka Sosnowska ze Zduńskiej Woli, drugie miejsce jury przyznało Stanisławowi Madanowskiemu z Łowicza, zaś trzecie - Krystynie Dulibie z Pabianic. Jury wyróżniło w tej kategorii aż 7 solistów. Wśród nich dwie głownianki Annę Solarek i Jadwigę Czapnik oraz Zbigniewa Zbicińskiego z Plichtowa, Czesławę Dziedzic z Brzezin i troje solistów z Bedlna: Helenę Stępniak, Bogusławę Stępniak i Krzysztofa Czarneckiego.


Nagrodzono również trzy duety. Pierwsze miejsce przyznano Tadeuszowi Gąsiorowskiemu i Stanisławowi Ulatowskiemu ze Zduńskiej Woli, drugie - otrzymał duet Mozaika z Pabianic w składzie Gabriela Gruszka i Ryszard Grzelczak z Pabianic, zaś tzrecie - przypadło małżeństwu z Pabianic Dorocie i Dariuszowi Kajszczak.


Gawęda „Na służbie" okazała się najlepszą gawędą „Czaru Jesieni", którą wykonała Maria Kubiś-Hoffman z Pabianic, drugie miejsce przypadło Krystynie Stabryła z Łowicza, natomiast trzecie otrzymała Krystyna Abramczyk z Brzezin. Wyróżniono gawędę w wykonaniu Lucyny Szymańskiej z Koluszek.


Od wielu lat Artystycznym Spotkaniom Seniorów „Czar Jesieni" towarzyszy konkurs literacki „Piórem Seniora". W tym roku tematyką wierszy były kwiaty. Na konkurs napłynęło 18 wierszy m.in. z Nowej Huty-Krakowa, Wieliczki, Zabrza, Kutna, Łowicza, Pabianic , Zdun , Brzezin, Łodzi, Rzeczycy i Głowna. Wszystkie prace oceniła polonistka Pani Małgorzata Kapuścińska. W tym konkursie przyznano po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca, a także 4 wyróżnienia. Autorami najlepszych wierszy zostali ex aequo Jadwiga Czapnik z Głowna oraz Bogdan Nowicki z Zabrza. Drugie miejsca otrzymali: Krystyna Kunikowska z Łowicza i Janina Kolado-Frątczak z Ozorkowa, natomiast trzecie miejsca przyznano Eleonorze Grondowa z Konopnicy i Czesławie Dziedzic z Brzezin. Wyróżnieniami nagrodzono Annę Piliszewską z Wieliczki, Zofię Walczak z Pabianic, Genonefę Kosiacką-Bąk z Rzeczycy oraz Andrzeja Ziobrowskiego z Nowej Huty.


Nagrodzone i wyróżnione zespoły, soliści, duety i gawędziarze otrzymali nagrody rzeczowe, materiały promocyjne Miasta Głowna, dyplomy i pamiątkowe statuetki.


Patronat medialny nad „Czarem Jesieni" objęli: TVP Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa, Nowy Łowiczanin oraz ogólnopolski miesięcznik „Głos Seniora".


Obszerna Galeria zdjęć na https://www.facebook.com/pg/MOK-GŁOWNO-349787141724600/photos/?tab=album&album_id=1464617963574840

Zobacz także

Już dzisiaj wernisaż wystawy fotograficz…

[ZDJĘCIA] Mecz na szczycie A-Klasy w obi…

[AUDIO] Czeka nas 7 godzinny dzień pracy…

Festiwal "Młodych Bajanie" już…

[ZDJĘCIA] Za nami Festyn "Wszystko …

Policjanci przeprowadzili debatę społecz…

Groźny wypadek pod Zgierzem. Osobówka ud…

Zwycięstwo Bzury w Parzęczewie. Ozorkowi…

Boruta Zgierz przegrał po bramce w ostat…

Ostatni dzwonek w walce o II ligę. Sokół…

Rozkład jazdy piłkarskich drużyn z powia…

Mecz Kotan Girls Ozorków został odwołany

Bzura Ozorków zagra w ten weekend hitowe…

KS Paradyż kolejnym rywalem Zjednoczonyc…

Włókniarz Zgierz uda się na wyjazd do Ju…

Boruta Zgierz powalczy o ligowe punkty z…

Marszałek nagrodził najlepszych sportowc…

[WIDEO] W Zgierzu "Jeż i jesz"…