Zbliża się Bal Karnawałowy "Z pomocą dla Zuzi"

Dodane przez EZG24.net

Już 1 marca odbędzie się Bal Karnawałowy "Z pomocą Zuzi". Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Zuzanny Ciesielskiej.


Zuzia Ciesielska to jedenastoletnia zgierzanka, którą wielu z nas zna z lokalnej sceny muzycznej. Jest uśmiechniętą i niezwykle uzdolnioną dziewczynką - uwielbia śpiewać, uczy się również grać na ukulele. Zuzia śpiewa m.in. w Melodyjki - Schola Parafii Matki Bożej Dobrej Rady oraz Chór Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu. Niestety od urodzenia występują u niej problemy neurologiczne. W wieku zaledwie 6 lat przeszła pierwsze badanie rezonansem magnetycznym.


W 2017 roku wykryto u Zuzi guza pnia mózgu, który wciąż się powiększa i zagraża jej życiu. Operacja usunięcia go jest bardzo niebezpieczna, nikt nie wie w jaki sposób może wpłynąć na jej przyszłe funkcjonowanie i życie. Jedyną nadzieją na bezpieczny zabieg jest terapia protonowa, która kosztuje ponad 200 tysięcy złotych, a jej przeprowadzenie jest możliwe w Pradze.


Terapia protonowa jest bardzo skuteczną oraz precyzyjną formą terapii, stosowaną również w przypadkach, kiedy umiejscowienie guza uniemożliwia jego usunięcie bez wysokiego ryzyka utraty zdrowia lub życia. Pozwala oszczędzić zdrowe tkanki, mimo wysokiego promieniowania jonizującego. W przypadku Zuzi, lekarz zalecił właśnie ten sposób leczenia. Guz Zuzi - nazwany potocznie gwiaździakiem - jest guzem należącym do grupy, którą określa się jako glejaki wysokozróżnicowane (LGG). Grupę tych nowotworów charakteryzuje zdolność do rozległego naciekania, a z nawrotem często związana jest progresja złośliwości.


Bal Karnawałowy "Z pomocą Zuzi" odbędzie się 1 marca o godzinie 19:00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu. Koszt wstępu wynosi 200 złotych od pary. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 603 690 721.

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …