Zbliża się Bal Karnawałowy "Z pomocą dla Zuzi"

Dodane przez EZG24.net

Już 1 marca odbędzie się Bal Karnawałowy "Z pomocą Zuzi". Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Zuzanny Ciesielskiej.


Zuzia Ciesielska to jedenastoletnia zgierzanka, którą wielu z nas zna z lokalnej sceny muzycznej. Jest uśmiechniętą i niezwykle uzdolnioną dziewczynką - uwielbia śpiewać, uczy się również grać na ukulele. Zuzia śpiewa m.in. w Melodyjki - Schola Parafii Matki Bożej Dobrej Rady oraz Chór Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu. Niestety od urodzenia występują u niej problemy neurologiczne. W wieku zaledwie 6 lat przeszła pierwsze badanie rezonansem magnetycznym.


W 2017 roku wykryto u Zuzi guza pnia mózgu, który wciąż się powiększa i zagraża jej życiu. Operacja usunięcia go jest bardzo niebezpieczna, nikt nie wie w jaki sposób może wpłynąć na jej przyszłe funkcjonowanie i życie. Jedyną nadzieją na bezpieczny zabieg jest terapia protonowa, która kosztuje ponad 200 tysięcy złotych, a jej przeprowadzenie jest możliwe w Pradze.


Terapia protonowa jest bardzo skuteczną oraz precyzyjną formą terapii, stosowaną również w przypadkach, kiedy umiejscowienie guza uniemożliwia jego usunięcie bez wysokiego ryzyka utraty zdrowia lub życia. Pozwala oszczędzić zdrowe tkanki, mimo wysokiego promieniowania jonizującego. W przypadku Zuzi, lekarz zalecił właśnie ten sposób leczenia. Guz Zuzi - nazwany potocznie gwiaździakiem - jest guzem należącym do grupy, którą określa się jako glejaki wysokozróżnicowane (LGG). Grupę tych nowotworów charakteryzuje zdolność do rozległego naciekania, a z nawrotem często związana jest progresja złośliwości.


Bal Karnawałowy "Z pomocą Zuzi" odbędzie się 1 marca o godzinie 19:00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu. Koszt wstępu wynosi 200 złotych od pary. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 603 690 721.

Zobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

[ZDJĘCIA] Pożar warsztatu samochodowego …

Biało-Czerwona Majówka w Zgierzu. Sprawd…

Zataczający się mężczyzna wsiadł do auta…

Zaginął mieszkaniec Woli Rakowej. Ostatn…

Policjantka ze Zgierza ewakuowała mieszk…

Mistrz i Wicemistrz Europy trenerem Orła…

Potrącił kobietę i uciekł, poszkodowana …

Kontrabandę wartą blisko 20 tys. złotych…

[ZDJĘCIA] Rezerwy Boruty Zgierz lepsze o…

Gmina Aleksandrów Łódzki: Blisko 200 gra…

Tragiczny pożar przy Rembowskiego. Spłon…

Boruta Zgierz: Remis z Orkanem Buczek da…

Fałszywa dokumentacja medyczna i nielega…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Konfron…

Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych B…

Strykowscy dzielnicowi spotkali się z pr…

[ZDJĘCIA] Głowno: Spotkanie wielkanocne …