Zbliża się Bal Karnawałowy "Z pomocą dla Zuzi"

Dodane przez EZG24.net

Już 1 marca odbędzie się Bal Karnawałowy "Z pomocą Zuzi". Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Zuzanny Ciesielskiej.


Zuzia Ciesielska to jedenastoletnia zgierzanka, którą wielu z nas zna z lokalnej sceny muzycznej. Jest uśmiechniętą i niezwykle uzdolnioną dziewczynką - uwielbia śpiewać, uczy się również grać na ukulele. Zuzia śpiewa m.in. w Melodyjki - Schola Parafii Matki Bożej Dobrej Rady oraz Chór Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu. Niestety od urodzenia występują u niej problemy neurologiczne. W wieku zaledwie 6 lat przeszła pierwsze badanie rezonansem magnetycznym.


W 2017 roku wykryto u Zuzi guza pnia mózgu, który wciąż się powiększa i zagraża jej życiu. Operacja usunięcia go jest bardzo niebezpieczna, nikt nie wie w jaki sposób może wpłynąć na jej przyszłe funkcjonowanie i życie. Jedyną nadzieją na bezpieczny zabieg jest terapia protonowa, która kosztuje ponad 200 tysięcy złotych, a jej przeprowadzenie jest możliwe w Pradze.


Terapia protonowa jest bardzo skuteczną oraz precyzyjną formą terapii, stosowaną również w przypadkach, kiedy umiejscowienie guza uniemożliwia jego usunięcie bez wysokiego ryzyka utraty zdrowia lub życia. Pozwala oszczędzić zdrowe tkanki, mimo wysokiego promieniowania jonizującego. W przypadku Zuzi, lekarz zalecił właśnie ten sposób leczenia. Guz Zuzi - nazwany potocznie gwiaździakiem - jest guzem należącym do grupy, którą określa się jako glejaki wysokozróżnicowane (LGG). Grupę tych nowotworów charakteryzuje zdolność do rozległego naciekania, a z nawrotem często związana jest progresja złośliwości.


Bal Karnawałowy "Z pomocą Zuzi" odbędzie się 1 marca o godzinie 19:00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu. Koszt wstępu wynosi 200 złotych od pary. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 603 690 721.

Zobacz także

Uwaga zgierzanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Za nami ostatni piknik rodzinn…

[ZDJĘCIA] Sparingowe zwycięstwo rezerw B…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

[ZDJĘCIA] IV liga: Derby Powiatu dla Bor…

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…