Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: EZG24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

[ZDJĘCIA] Afrykański pomór świń w natarciu. Ćwiczenia pod Zgierzem

​Polskie służby weterynaryjne od lutego 2014 r. walczą z występującym w naszym kraju afrykańskim pomorem świń, także w powiecie zgierskim postanowiono przygotować się na ewentualność wstąpienia tego wirusa.


W tym celu zaaranżowano w Dąbrówce Wielkiej ćwiczenia mające na celu koordynację współdziałania służb na wypadek wykrycia zachorowań na naszym terenie. Każdy z uczestników: Powiatowy Inspektorat Weterynarii, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, policja, straż pożarna i gmina Zgierz, miał za zadnie wdrożyć w życie zasady postępowania w takich sytuacjach.


Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego koordynowało działania wszystkich służb, policja wystawiła posterunki i organizowała objazdy na drogach, straż pożarna zbudowała matę dezynfekcyjną dla pojazdów wyjeżdżających z ogniska choroby i punkt do dezynfekcji osób, zaś gmina dostarczyła wszystkie niezbędne do tego materiały oraz zajęła się oznakowaniem obszaru zagrożonego tablicami informacyjnymi, zaś weterynarze pokazali jak wygląda przygotowanie do wejścia w rejon objęty chorobą.


- "Afrykański pomór świń to choroba niegroźna dla ludzi, ale przynosi znaczne straty gospodarcze, dotyczące zarówno hodowli trzody chlewnej, jak i poważne ograniczenia w produkcji i sprzedaży wyrobów mięsnych, dlatego tak ważne są skuteczne procedury jej zwalczania" – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota, odpowiedzialny za koordynację działań w sytuacjach kryzysowych.

Zobacz także

Już dzisiaj wernisaż wystawy fotograficz…

[ZDJĘCIA] Mecz na szczycie A-Klasy w obi…

[AUDIO] Czeka nas 7 godzinny dzień pracy…

Festiwal "Młodych Bajanie" już…

[ZDJĘCIA] Za nami Festyn "Wszystko …

Policjanci przeprowadzili debatę społecz…

Groźny wypadek pod Zgierzem. Osobówka ud…

Zwycięstwo Bzury w Parzęczewie. Ozorkowi…

Boruta Zgierz przegrał po bramce w ostat…

Ostatni dzwonek w walce o II ligę. Sokół…

Rozkład jazdy piłkarskich drużyn z powia…

Mecz Kotan Girls Ozorków został odwołany

Bzura Ozorków zagra w ten weekend hitowe…

KS Paradyż kolejnym rywalem Zjednoczonyc…

Włókniarz Zgierz uda się na wyjazd do Ju…

Boruta Zgierz powalczy o ligowe punkty z…

Marszałek nagrodził najlepszych sportowc…

[WIDEO] W Zgierzu "Jeż i jesz"…