[ZDJĘCIA] Awanse dla zgierskich policjantów i imię dla... czworonożnego przyjaciela funkcjonariuszy z Aleksandrowa Łódzkiego

Dodane przez EZG24.net

Jedynymi z punktów dzisiejszej uroczystości przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu były wręczenie nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz rozstrzygnięcie konkursu na imię dla psa aleksandrowskich policjantów.


Inspektor Tomasz Olczyk wspólnie z mł. insp. Wojciechem Włodarczykiem wręczyli funkcjonariuszom nominacje na wyższe stopnie policyjne, a następnie rozstrzygnięto konkurs na Policjanta Roku Służby Kryminalnej, Policjanta Roku Służby Prewencyjnej oraz Pracownika Policji 2019 roku.


Tytuł Policjanta Roku Służby Kryminalnej zdobyła st. sierż. Iwona Hofman - funkcjonariuszka Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zgierskiej komendy. Tytuł Policjanta Roku Służby Prewencyjnej zdobył sierż. Daniel Witkowski, który na co dzień pełni swoje obowiązki w Ogniwie Prewencji Komisariatu Policji w Strykowie. Pracownikiem Policji 2019 Roku została Pani Urszula Krajewska, która pracuje w Zespole Ewidencji i Rozliczeń Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu od 42 lat.

Nagrody rzeczowe dla wyróżnionych funkcjonariusz zostały ufundowane przez Starostę Zgierskiego, natomiast nagrodę finansową dla najlepszego pracownika służby wspomagającej ufundował Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu.


Zgodnie z coroczną tradycją zgierskiej jednostki I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu podziękowali jubilatom 25-lecia służby w policji. W tym roku ten jubileusz obchodził Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Cezary Kacprzak, który odebrał pamiątkową tabliczkę.


Podczas uroczystości policjantom cały czas towarzyszył czworonożny pupil, którego aleksandrowscy policjanci adoptowali kilka tygodni wcześniej. Wtedy, gdy adoptowany ze schroniska pies trafił pod opiekę funkcjonariuszy ogłoszony został plebiscyt na jego imię. Warunek był jeden – miało ono wiązać się ze służbą policyjną. Do policjantów wpłynęło blisko 200 propozycji na nowe imię dla psa. Podsumowując plebiscyt okazało się, że wybrane imię jednoznacznie kojarzy się z policyjnym czworonogiem, a także z miejscowością, w której pies zamieszkał. Większością głosów mieszkańcy z całego kraju zdecydowali, że nowy towarzysz aleksandrowskich policjantów będzie nosił imię „Aleks".


info: KPP w Zgierzu

foto: Adam Olejniczak (EZG24)


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…

[WIDEO] Kolejny transfer Boruty Zgierz. …

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zbliżają się Gminne Dożynki w Szczawinie…

Najwyższa Izba Kontroli o wysypisku w Zg…

Amator marihuany z okolic Zgierza w ręka…

Stłuczka w Aleksandrowie Łódzkim. Dwa po…