[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Zakup zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego

Dodane przez EZG24.net

Dwa kolonoskopy i dwa gastroskopy wraz z torem wizyjnym trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Zakup urządzeń zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego za kwotę 300 000 zł.


Jest to najwyższej klasy sprzęt endoskopowy dostępny obecnie na rynku. Dzięki doposażeniu poprawi się bezpośredni komfort życia mieszkańców województwa łódzkiego w zakresie diagnostyki, co przyczyni się do zwiększenia skutecznych diagnoz oraz wskaźników wykrywalności chorób. Zmniejszy się również czas oczekiwania na świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki medycznej.


Dzisiaj (10 lipca) efekty realizacji zeszłorocznego projektu wizytowane były przez Pana Grzegorza Schreibera Marszałka Województwa Łódzkiego oraz radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego, Alicję Antczak i Waldemara Wojciechowskiego.


- Dyrekcja Szpitala dziękuje wszystkim osobom za olbrzymie zaangażowanie w zbieranie głosów na kartach w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2019. Dzięki wspólnej akcji, której najważniejszym celem było pozyskanie jak największej liczby głosów dla projektów skierowanych bezpośrednio dla naszych pacjentów udało nam się zebrać prawie 4000 głosów. Nie mogłoby się to odbyć w takiej formie bez wielu osób i instytucji, które wspierały nasz projekt.
Jesteśmy dumni z tej akcji, bo przyświecało jej jedynie dobro naszych pacjentów!Dziękujemy wszystkim za aktywność obywatelską oraz wsparcie
- czytamy na profilu zgierskiej placówki. 


info/foto: facebook: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu

Zobacz także

WAŻNE: Pożar budynku wielorodzinnego w O…

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

Nagrody Burmistrza Strykowa z okazji Dni…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

FC10 Zgierz jedzie do Gniezna z nowym za…

WAŻNE: Poważny wypadek w Aleksandrowie Ł…

Reprezentacja Polski z ozorkowianinem w …

Uczeń Szkoły Podstawowej w Leśmierzu wal…

Pożar przyczepy w Słowaku. Na miejscu je…

Muzeum Żołnierza Polskiego powstanie w D…

34-latek okradał domy w sąsiednim powiec…

Niebezpiecznie w Głownie. Skuter potrąci…

[ZDJĘCIA] Za nami XV Mityng Lekkoatletyc…

Wzmożone kontrole ciężarówek na A2. Sied…

Nowe piece w ponad 200 domach

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

[ZDJĘCIA] Młodzi zawodnicy Boruty Zgierz…