[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Zakup zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego

Dodane przez EZG24.net

Dwa kolonoskopy i dwa gastroskopy wraz z torem wizyjnym trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Zakup urządzeń zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego za kwotę 300 000 zł.


Jest to najwyższej klasy sprzęt endoskopowy dostępny obecnie na rynku. Dzięki doposażeniu poprawi się bezpośredni komfort życia mieszkańców województwa łódzkiego w zakresie diagnostyki, co przyczyni się do zwiększenia skutecznych diagnoz oraz wskaźników wykrywalności chorób. Zmniejszy się również czas oczekiwania na świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki medycznej.


Dzisiaj (10 lipca) efekty realizacji zeszłorocznego projektu wizytowane były przez Pana Grzegorza Schreibera Marszałka Województwa Łódzkiego oraz radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego, Alicję Antczak i Waldemara Wojciechowskiego.


- Dyrekcja Szpitala dziękuje wszystkim osobom za olbrzymie zaangażowanie w zbieranie głosów na kartach w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2019. Dzięki wspólnej akcji, której najważniejszym celem było pozyskanie jak największej liczby głosów dla projektów skierowanych bezpośrednio dla naszych pacjentów udało nam się zebrać prawie 4000 głosów. Nie mogłoby się to odbyć w takiej formie bez wielu osób i instytucji, które wspierały nasz projekt.
Jesteśmy dumni z tej akcji, bo przyświecało jej jedynie dobro naszych pacjentów!Dziękujemy wszystkim za aktywność obywatelską oraz wsparcie
- czytamy na profilu zgierskiej placówki. 


info/foto: facebook: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu

Zobacz także

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

[ZDJĘCIA] Pożar śmieci i trawy w Adolfow…

Chłopiec z Aleksandrowa jako mały Simba…

Pożar składowiska odpadów niebezpiecznyc…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Duży pożar lasu pod Zgierzem, to było po…

Krok od tragedii podczas pracy w Głownie…

[ZDJĘCIA] Łódzkie latem nie zwalnia temp…

[WIDEO] Marszałek Grzegorz Schreiber z w…

Obchody okrągłej rocznicy Bitwy nad Bzur…

Depilacja ciała - którą metodę wybrać? R…

Wypadek w Parzęczewie, motocykl zderzył …

Duży pożar w Głownie, w ogniu stanął mły…

Poranny alarm w Głownie. Stary młyn stan…

[ZDJĘCIA] Zabytkowy parowóz odwiedził Zg…

Audi roztrzaskało się o ogrodzenie. Kier…

„O!to Głowna Foto”. Weź udział w konkurs…

Potrącenie rowerzystki w Zgodzie. Sprawc…