[ZDJĘCIA] V jubileuszowy Festiwal "Kolej na Kobiety" pod Patronatem Burmistrza Głowna

W miniony weekend odbyły się finałowe wydarzenia Festiwalu "Kolej na Kobiety" 2019 pod Patronatem Burmistrza Głowna, którego organizatorem była Pracownia M13 Michała Kmiecia przy współpracy Gminy Miasta Głowna - Partnera strategicznego, Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, MOK Głowno, MZK Głowno oraz licznych Partnerów i Sponsorów.


Przedsmakiem festiwalowych atrakcji były wydarzenia towarzyszące. W niedzielę 3 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się koncert "Naprawdę jaka jesteś" w wykonaniu artystów z Teatru Sabat z Warszawy. Z piosenkami dla kobiet i o kobietach na scenie MOK wystąpili Anna Sokołowska, Mariusz Jaśko oraz Tomasz Czerski. Czwartek 7 marca upłynął pod znakiem bezpłatnych aktywności fizycznych w Klubie Fit and Jump. W piątek 8 marca widzowie mogli obejrzeć spektakl "Stulecimy" według scenariusza i w reżyserii Anny Kotulskiej, w wykonaniu szkolnego Teatru Eureka z Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie.


Sobotni Fashion Express w SP2

W sobotę 9 marca odbył się Fashion Express czyli pokazy mody z udziałem mieszkanek Głownai nie tylko. Tradycyjnie już, ani wiek, ani rozmiar noszonej odzieży nie miał tu znaczenia. Ubiegłoroczny pokaz mody na holu Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie cieszył się tak wielkim powodzeniem, że w tym roku organizatorzy zmienili jego lokalizację na Halę Widowiskowo-Sportową. Galę poprowadzili Beata Pilarska, dyrektor SP nr 2 i oraz Michał Kmieć – pomysłodawca i organizator festiwalu (we współpracy z Gminą Miasta Głowno).


W pokazach zaprezentowane zostały ubrania firm odzieżowych: Mymado (bielizna nocna), FOBYA (moda damska), Grandio (moda damska), DK Damian Kretschmer (moda damska), Moodbags (torby i plecaki), ITALOOPTICA (okulary przeciwsłoneczne), naszeparty.pl (stroje karnawałowe). Specjalne pokazy mody przygotowano dla marek TOP SECRET oraz Sadowska Fashion. Finałowym punktem modowej gali był pokaz odzieży znanego łódzkiego projektanta Maćka Sieradzkyego. Galę uświetniły występy Centrum Artystycznego PACZKA z Łodzi oraz zespół HIT HAT z Głowna. O makijaże modelek zadbała szkoła EZS ANAGRA i Justyna Gajewska Make Up, zaś o fryzury modelek biorących udział w pokazie - Salon fryzjerski "O mały włos" z Głowna. Blisko 14 - metrowy wybieg wraz ze sceną wybudowany został z pomocą a firmy MMM Technika Sceniczna (mmmtechnika.pl), która zadbała także o wyjątkową oprawę świetlną pokazu. O nagranie video pokazu zadbał Bartosz Bartczak ze Studia VideoPiksel (videopiksel.pl), a o fotorelację z pokazów Radosław Śmiałek z White Collar (white-collar.pl). Nie zabrakło również tortu ufundowanego przez cukiernię Te-Da z Głowna oraz festiwalowej fotobudki (Just Izi fun&foto).


Targi BEAUTY EXPRESS

W niedzielę 10 marca w godzinach od 12.00 do 19.00 w holu Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie w ramach wydarzenia pod hasłem „Beauty Express" połączono pokazy, warsztaty i bezpłatne porady z targami, gdzie można było zakupić m.in. odzież i dodatki prezentowane podczas sobotniej gali Fashion Express. Panie mogły skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez festiwalowych partnerów: darmowych porad makijażystek oraz zapoznać się z ofertą firm kosmetycznych (Justyna Gajewska Make Up, szkoła EZS ANAGRA oraz Oriflam i Aloesowy Zakątek). Były warsztaty z dietetykiem oraz degustacja zdrowych koktajli przygotowanych przez Katarzynę Marchwińską (Make My Plate). Podczas warsztatów można było nauczyć się jak zadbać o swój kręgosłup (Fit and Jump), dobrać odpowiedni biustonosz (Kris Line) oraz stworzyć przytulankę bez użycia igły (Jupienter). Ekologicznie nakręcała nas fundacja Ecorower a Łódzki Dom Biznesu promował i udzielał informacji na temat projektu „Pracownik Twój Skarb" - oferty dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, które chcą podnosić kwalifikacje swoich pracowników i rozwijać się zawodowo (pracowniktwojskarb.pl). Odwiedzający mieli możliwość przetestowania najnowszych modeli Mercedesa klasy A i klasy B w miasteczku Mercedes Benz Auto-Studio oraz wygrać auto na weekend. Atrakcje dla dzieci przygotowała firma Piomar z Głowna (zabawawplenerze.pl). Kawiarenkę, w której za symboliczną „wrzutkę" do puszki można było napić się kawy i skosztować smakołyków przygotował hotel Kasor Resort &Spa w Cesarce. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się mini pokazy mody dziecięcej i strojów karnawałowych przygotowanych przez firmę Moda Kids i naszeparty.pl, gdzie w roli modeli i modelek wystąpiły dzieci. Swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna STEPS z Głowna oraz podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie: formacje taneczne Gold I i Gold II oraz wokaliści ze Studia Piosenki MOK Głowno: Kuba Szcześniak, Nadia Tomczak, Mateusz Warzywoda i Milena Markowska.


Stoiska targowe przygotowali:
TODOS – moda damska
Damian Kretschmer – moda damska
Mymado – bielizna nocna
Moodbags – torby i plecaki
Kris Line – bielizna damska
Turpis – torby, akcesoria i dodatki
Jupienter – lalki, pluszaki hand made
Naszeparty.pl – stroje i akcesoria na każdą okazję
Kinder Party Libra Events – wata cukrowa, popcorn
Kris Line -bielizna
Aloesowy zakątek - kosmetyki naturalne


Swoje stoisko miał też Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie oraz Stowarzyszenie "Niezapominajka"z wykonanymi przez podopiecznych pluszakami i ozdobami a także tradycyjnie już Gmina Miasta Głowno z darmowymi gadżetami promocyjnymi.


Dziękujemy naszym Partnerom i Sponsorom nagród. Dziękujemy wszystkim firmom, stowarzyszeniom i osobom współtworzącym V edycję Festiwalu "Kolej na kobiety". Szczególnie dziękujemy wolontariuszom, którzy wspomagali organizację festiwalu oraz personelowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, bez których nie udałoby się zrealizować tak dużego przedsięwzięcia.


Obszerna fotorelacja z Fashion Express i targów Beauty Express

Zobacz także

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

Dwa dni pełne atrakcji i koncertów gwiaz…

Konie Mechaniczne Zgierz proszą o pomoc…

Konkurs "Mały Prezydent Miasta Zgie…

Strykowscy dzielnicowi zorganizowali tur…

Kolejne remonty w naszym mieście!

Ilona Rafalska Honorowym Obywatelem Alek…

[WIDEO] Tłumy zwiedzających podczas Majó…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Koszmarny wypadek tira…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

67-letni mężczyzna kradł słodycze ze skl…

Jutro bezpłatne badania mammograficzne w…

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza Ozor…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Szpital w Zgierzu włącza się w akcję SOR…

Jutro kolejna edycja Zgierskiej Nocy Muz…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…