[ZDJĘCIA] W Centrum Dialogu odbył się wielki finał Szkoły Liderów Miast Łodzi, Zgierza i Pabianic

Dodane przez EZG24.net

Dzisiaj w Centrum Dialogi im. M. Eldmana w Łodzi odbył się wielki finał wielomiesięcznego programu Szkoła Liderów Miast Łodzi, Zgierza i Pabianic - pierwszego regionalnego projektu wzmacniającego miejskich liderów, którzy na co dzień angażują się w zmianę swojego najbliższego otoczenia.


Podczas wydarzenia głos zabrał m.in. Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski. W wydarzeniu udział wzięli obecny i poprzedni przewodniczący Rady Miejskiej Łodzi, a także inni zaproszeni goście. Zaprezentowano Szkoły Liderów Miast oraz rekomendacje liderów ze Zgierza, Pabianic i Łodzi, w tym panel obywatelski dla Łodzi, Społeczna Wizja Rozwoju dla Zgierza, i m.in. Centrum Aktywności Lokalnej dla Pabianic. Na zakończenie uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.


Przez ostatnie 5 miesięcy, 39 liderów miejskich ze Zgierza, Łodzi i Pabianic pracowało nad rekomendacjami dla swoich miast, które odpowiadają na potrzeby teraźniejszości i wyzwania przyszłości. Uczestnicy programu rozwijali swoje umiejętności przywódcze, które wykorzystują w codziennej pracy na rzecz swoich wspólnot. Uczyli się spojrzenia na swoje miasto, z punktu widzenia swoich doświadczeń zaczerpniętych z działalności biznesowej, społecznej i sektora publicznego. W czasie programu, liderzy spotykali się z włodarzami swoich miast, urzędnikami, przedstawicielami wybranych grup społecznych i instytucji oraz lokalnego biznesu. Brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z dziedziny zarządzania miastem, partycypacji społecznej, implementowania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni publicznej, planowania strategicznego, czy tworzenia miejsc aktywności lokalnej oraz rzecznictwa. Liderzy każdego z miast wspólnie wypracowywali skuteczne rozwiązania bieżących problemów, charakterystycznych dla każdego miasta. Rezultaty ich pracy przyczynią się w przyszłości nie tylko do wprowadzenia realnych zmian na lepsze, ale także stanowić będą wsparcie dla prezydentów i urzędników, w myśl idei, że władza w mieście leży w wielu rękach.


*Szkoła Liderów Miast to płaszczyzna współpracy wspierająca aktywistów społecznych, bo wierzymy, że inwestycja w lokalnych przywódców daje korzyści całemu miastu. Realizowana jest przez Fundację Szkoła Liderów i Fundację Veolia Polska. Program pozwala lepiej rozumieć mieszkańców, dokonywać trafnych analiz ich potrzeb oraz dostosowywać inwestycje do realnych problemów i uwarunkowań miejskich. Pozwala tworzyć długofalowe plany po to, by w mieście żyło się lepiej, bezpieczniej, bardziej komfortowo, a mieszkańcy byli po prostu szczęśliwi. Edukuje lokalnych liderów, aby byli przygotowani na wyzwania, jakie stoją przed polskimi miastami. Dotychczas program został zrealizowany w Mielcu, Legionowie i Ełku.

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …