[ZDJĘCIA] W zgierskim "Staszicu" odbyła się kolejna edycja Konkursu Informatycznego

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Zgierzu od dwudziestu dwóch lat jest organizatorem Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Naszego Miasta, gminy i powiatu.

W dniu 24 kwietnia 2018 r. odbyła się XXII edycja konkursu,  w której wzięły udział szkoły ze Zgierza, Ozorkowa i Aleksandrowa Łódzkiego, w sumie 27 uczestników. W tym roku dołączyli do nas uczniowie ze szkół podstawowych. Konkurs ten daje młodzieży z naszego regionu możliwość rozwijania i sprawdzania swoich umiejętności informatycznych. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu.  Konkurs podzielony był na 2 etapy. W każdym z etapów uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu obsługi pakietu biurowego Office, języków programowania i wiedzy ogólnej w temacie informatyki.


W etapie drużynowym zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.


W części indywidualnej wystartowali najlepsi zawodnicy z każdej drużyny, wytypowani przez opiekunów. Ostatecznie wygrał Wojtek Piechurski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu uplasował się Wiktor Oliwa, a na trzecim miejscu Bartłomiej Bichta, obaj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, WODN w Zgierzu i Eurofoam Polska sp. z o.o., Stowarzysznie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica oraz firma Genaral-IT. Konkurs zorganizowali: mgr Maciej Darnikowski (I LO im. S. Staszica) i mgr Piotr Kowalczyk (WODN w Zgierzu).

Zobacz także

Podsumowanie 11. kolejki łódzkiej Klasy …

To już pewne! Barbara Kaczmarek dalej Wó…

Znamy pierwsze wyniki wyborów. Kto będzi…

Wypadek drogowy w Lućmierzu. Dwie osoby …

Znamy końcową frekwencję wyborów samorzą…

Straż pożarna w Szkole Podstawowej w Dąb…

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów samorz…

WYBORY 2018 - Poznaj wyniki z EZG24!

Ryszard Bonisławski spotkał się ze społe…

Gmina Stryków otrzymała 500 000 złotych …

Gmina Stryków wyróżniona!

Już jutro startują Targi dla Kobiet

[AUDIO] Wioleta Głowacka, naczelnik stry…

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym …

[ZDJĘCIA] Bo dobrze się różnić

[ZDJĘCIA] Centralne Biuro Śledcze rozbił…

Klasa A: Co nas czeka w ten weekend? Spr…

Parzęczewscy radni podziękowali za wspól…