[ZDJĘCIA] W zgierskim "Staszicu" odbyła się kolejna edycja Konkursu Informatycznego

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Zgierzu od dwudziestu dwóch lat jest organizatorem Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Naszego Miasta, gminy i powiatu.

W dniu 24 kwietnia 2018 r. odbyła się XXII edycja konkursu,  w której wzięły udział szkoły ze Zgierza, Ozorkowa i Aleksandrowa Łódzkiego, w sumie 27 uczestników. W tym roku dołączyli do nas uczniowie ze szkół podstawowych. Konkurs ten daje młodzieży z naszego regionu możliwość rozwijania i sprawdzania swoich umiejętności informatycznych. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu.  Konkurs podzielony był na 2 etapy. W każdym z etapów uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu obsługi pakietu biurowego Office, języków programowania i wiedzy ogólnej w temacie informatyki.


W etapie drużynowym zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.


W części indywidualnej wystartowali najlepsi zawodnicy z każdej drużyny, wytypowani przez opiekunów. Ostatecznie wygrał Wojtek Piechurski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu uplasował się Wiktor Oliwa, a na trzecim miejscu Bartłomiej Bichta, obaj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, WODN w Zgierzu i Eurofoam Polska sp. z o.o., Stowarzysznie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica oraz firma Genaral-IT. Konkurs zorganizowali: mgr Maciej Darnikowski (I LO im. S. Staszica) i mgr Piotr Kowalczyk (WODN w Zgierzu).

Zobacz także

Spowodował wypadek, w którym zginął czło…

Są pieniądze na przebudowę Łęczyckiej w …

[ZDJĘCIA] Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu …

[ZDJĘCIA] Aleksandrowskie basketki Wicem…

[NOWE FAKTY] Śmiertelny wypadek na Aleks…

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na drodze A…

W play-off 2:0 dla Bzury

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokr…

Służby na autostradzie A2. Samochód rozb…

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w P…

Porażka Boruty w sparingu z rezerwami Wi…

Rezerwy Boruty Zgierz: Udany debiut Patr…

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz Koni Mechanicz…

Konie wciąż bez wiosennego zwycięstwa w …

Helios Białystok kolejnym rywalem Koni M…

Budowa oświetlenia w Gminie Parzęczew

Libacja alkoholowa zakończona śmiercią. …

Wypowiedz się ws. likwidacji przejazdów …