[ZDJĘCIA] W zgierskim "Staszicu" odbyła się kolejna edycja Konkursu Informatycznego

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Zgierzu od dwudziestu dwóch lat jest organizatorem Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Naszego Miasta, gminy i powiatu.

W dniu 24 kwietnia 2018 r. odbyła się XXII edycja konkursu,  w której wzięły udział szkoły ze Zgierza, Ozorkowa i Aleksandrowa Łódzkiego, w sumie 27 uczestników. W tym roku dołączyli do nas uczniowie ze szkół podstawowych. Konkurs ten daje młodzieży z naszego regionu możliwość rozwijania i sprawdzania swoich umiejętności informatycznych. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu.  Konkurs podzielony był na 2 etapy. W każdym z etapów uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu obsługi pakietu biurowego Office, języków programowania i wiedzy ogólnej w temacie informatyki.


W etapie drużynowym zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.


W części indywidualnej wystartowali najlepsi zawodnicy z każdej drużyny, wytypowani przez opiekunów. Ostatecznie wygrał Wojtek Piechurski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu uplasował się Wiktor Oliwa, a na trzecim miejscu Bartłomiej Bichta, obaj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, WODN w Zgierzu i Eurofoam Polska sp. z o.o., Stowarzysznie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica oraz firma Genaral-IT. Konkurs zorganizowali: mgr Maciej Darnikowski (I LO im. S. Staszica) i mgr Piotr Kowalczyk (WODN w Zgierzu).

Zobacz także

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

Dwa dni pełne atrakcji i koncertów gwiaz…

Konie Mechaniczne Zgierz proszą o pomoc…

Konkurs "Mały Prezydent Miasta Zgie…

Strykowscy dzielnicowi zorganizowali tur…

Kolejne remonty w naszym mieście!

Ilona Rafalska Honorowym Obywatelem Alek…

[WIDEO] Tłumy zwiedzających podczas Majó…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Koszmarny wypadek tira…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

67-letni mężczyzna kradł słodycze ze skl…

Jutro bezpłatne badania mammograficzne w…

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza Ozor…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Szpital w Zgierzu włącza się w akcję SOR…

Jutro kolejna edycja Zgierskiej Nocy Muz…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…