[ZDJĘCIA] W zgierskim "Staszicu" odbyła się kolejna edycja Konkursu Informatycznego

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Zgierzu od dwudziestu dwóch lat jest organizatorem Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Naszego Miasta, gminy i powiatu.

W dniu 24 kwietnia 2018 r. odbyła się XXII edycja konkursu,  w której wzięły udział szkoły ze Zgierza, Ozorkowa i Aleksandrowa Łódzkiego, w sumie 27 uczestników. W tym roku dołączyli do nas uczniowie ze szkół podstawowych. Konkurs ten daje młodzieży z naszego regionu możliwość rozwijania i sprawdzania swoich umiejętności informatycznych. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu.  Konkurs podzielony był na 2 etapy. W każdym z etapów uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu obsługi pakietu biurowego Office, języków programowania i wiedzy ogólnej w temacie informatyki.


W etapie drużynowym zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.


W części indywidualnej wystartowali najlepsi zawodnicy z każdej drużyny, wytypowani przez opiekunów. Ostatecznie wygrał Wojtek Piechurski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu uplasował się Wiktor Oliwa, a na trzecim miejscu Bartłomiej Bichta, obaj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, WODN w Zgierzu i Eurofoam Polska sp. z o.o., Stowarzysznie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica oraz firma Genaral-IT. Konkurs zorganizowali: mgr Maciej Darnikowski (I LO im. S. Staszica) i mgr Piotr Kowalczyk (WODN w Zgierzu).

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Starych Krasn…

Zgierz łączy pokolenia. W Parku Miejskim…

Jutro Gminne Dożynki w Szczawinie. Spraw…

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

Koncerty Varius Manx & Kasia Stankie…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Już dzisiaj Festiwal Baniek Mydlanych i …

Oderwał rękę zabytkowej rzeźbie z XVII w…

Nocny wypadek w Chrząstowie Starym. Jedn…

Droga ekspresowa S14 - podpisano umowę n…

Włamali się i okradli plebanię w Zgierzu…

[WIDEO] W pożarze stracili cały dobytek…

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Co symbolizuje kamień …

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Wieczorny pożar zakładu produkcyjnego w …

[ZDJĘCIA] Dobre granie w Kutnie. Inaugur…

[ZDJĘCIA] Wystartowała 33. Piesza Pielgr…