[ZDJĘCIA] W zgierskim "Staszicu" odbyła się kolejna edycja Konkursu Informatycznego

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Zgierzu od dwudziestu dwóch lat jest organizatorem Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Naszego Miasta, gminy i powiatu.

W dniu 24 kwietnia 2018 r. odbyła się XXII edycja konkursu,  w której wzięły udział szkoły ze Zgierza, Ozorkowa i Aleksandrowa Łódzkiego, w sumie 27 uczestników. W tym roku dołączyli do nas uczniowie ze szkół podstawowych. Konkurs ten daje młodzieży z naszego regionu możliwość rozwijania i sprawdzania swoich umiejętności informatycznych. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu.  Konkurs podzielony był na 2 etapy. W każdym z etapów uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu obsługi pakietu biurowego Office, języków programowania i wiedzy ogólnej w temacie informatyki.


W etapie drużynowym zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.


W części indywidualnej wystartowali najlepsi zawodnicy z każdej drużyny, wytypowani przez opiekunów. Ostatecznie wygrał Wojtek Piechurski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu, na drugim miejscu uplasował się Wiktor Oliwa, a na trzecim miejscu Bartłomiej Bichta, obaj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, WODN w Zgierzu i Eurofoam Polska sp. z o.o., Stowarzysznie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica oraz firma Genaral-IT. Konkurs zorganizowali: mgr Maciej Darnikowski (I LO im. S. Staszica) i mgr Piotr Kowalczyk (WODN w Zgierzu).

Zobacz także

Uwaga podróżujący komunikacją miejską. L…

[WIDEO] Piłkarz Sokoła Aleksandrów rozgr…

[ZDJĘCIA] Rozpoznajesz tę osobę? Policja…

Piknik "Zrób pierwszy krok do zdrow…

Parada Mikołajów, wspólne kolędowanie i …

Jutro startują grudniowe akcje "Odd…

Wyjątkowe spotkanie wigilijne w Domu Dzi…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Sokolnikach L…

WAŻNE: Kolejne leki wycofane z obrotu! P…

[ZDJĘCIA] Pożar budynku przy Aleksandrow…

Ogromne utrudnienia na autostradzie A2. …

Już dzisiaj Stand-up Rafała Rutkowskiego

Wyjątkowe obchody. 85-lecie Boruty Zgier…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Zrób pierwszy krok do zdrowia i przyjdź …

Pożar komórki w Aleksandrówku. Możliwe w…

Pożar pustostanu przy Łąkowej. Dwóch męż…

[ZDJĘCIA] Kochasz, lubisz, szanujesz – d…