[ZDJĘCIA + WIDEO] W Zgierzu powstał wyjątkowy mural na 100-lecie Policji Państwowej

Dodane przez EZG24.net

W Zgierzu odsłonięto wyjątkowy mural, który powstał z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej. Dzieło o powierzchni 240 metrów kwadratowych wykonali artyści z Gdańska.


Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu, który został wykonany z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej. Pomysłodawcą muralu jest Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu, mł. insp. Cezary Kacprzak. W realizację zadania włączyły się niemal wszystkie samorządy powiatu zgierskiego, a wykonawcami są artyści z Gdańska - Marcin Budzyński i Dorota Jabłońska.


- Mural wykonywałem wspólnie z moją koleżanką, Dorotą Jabłońską. Wykonanie muralu było pracochłonne ze względu na rozmiar ściany i ilość detali. Zagospodarowany jest każdy metr kwadratowy - mówi Marcin Budzyński, współtwórca muralu.

W uroczystości udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, insp. Tomasz Olczyk, Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu, mł. insp. Wojciech Włodarczyk, a także władze samorządowe z terenu powiatu zgierskiego ze Starostą Zgierskim, Bogdanem Jarotą na czele.


- Jestem dumny z tego, że ten mural powstał w Zgierzu. Na ten pomysł wpadł mój zastępca (mł. insp. Cezarego Kacprzaka - przyp. red.), który był całym motorem napędowym, a ja dałem zielone światło do realizacji - powiedział Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu, mł. insp. Wojciech Włodarczyk.


Uroczystość odsłonięcia muralu została połączona z Niebieskim Piknikiem dla mieszkańców, podczas którego zgierzanie mieli możliwość zobaczyć pokaz sprzętu policyjnego, a także wziąć udział w warsztatach dotyczących historii Policji.


Zobacz materiał wideo z uroczystości (a pod nim zdjęcia):

Zobacz także

Groźny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim -…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[WIDEO] „Za szczególne zasługi w kultywo…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Apel pamięci, salwa ho…

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego…

Wypadek na krajowej "dziewięćdziesi…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Powiatowo-Gminne obchody Święta Wojska P…

Jutro Święto Wojska Polskiego. Sprawdź p…

Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Ext…

[WIDEO] Kolejny transfer Boruty Zgierz. …

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zbliżają się Gminne Dożynki w Szczawinie…

Najwyższa Izba Kontroli o wysypisku w Zg…

Amator marihuany z okolic Zgierza w ręka…

Stłuczka w Aleksandrowie Łódzkim. Dwa po…