[ZDJĘCIA + WIDEO] W Zgierzu powstał wyjątkowy mural na 100-lecie Policji Państwowej

Dodane przez EZG24.net

W Zgierzu odsłonięto wyjątkowy mural, który powstał z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej. Dzieło o powierzchni 240 metrów kwadratowych wykonali artyści z Gdańska.


Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu, który został wykonany z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej. Pomysłodawcą muralu jest Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu, mł. insp. Cezary Kacprzak. W realizację zadania włączyły się niemal wszystkie samorządy powiatu zgierskiego, a wykonawcami są artyści z Gdańska - Marcin Budzyński i Dorota Jabłońska.


- Mural wykonywałem wspólnie z moją koleżanką, Dorotą Jabłońską. Wykonanie muralu było pracochłonne ze względu na rozmiar ściany i ilość detali. Zagospodarowany jest każdy metr kwadratowy - mówi Marcin Budzyński, współtwórca muralu.

W uroczystości udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, insp. Tomasz Olczyk, Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu, mł. insp. Wojciech Włodarczyk, a także władze samorządowe z terenu powiatu zgierskiego ze Starostą Zgierskim, Bogdanem Jarotą na czele.


- Jestem dumny z tego, że ten mural powstał w Zgierzu. Na ten pomysł wpadł mój zastępca (mł. insp. Cezarego Kacprzaka - przyp. red.), który był całym motorem napędowym, a ja dałem zielone światło do realizacji - powiedział Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu, mł. insp. Wojciech Włodarczyk.


Uroczystość odsłonięcia muralu została połączona z Niebieskim Piknikiem dla mieszkańców, podczas którego zgierzanie mieli możliwość zobaczyć pokaz sprzętu policyjnego, a także wziąć udział w warsztatach dotyczących historii Policji.


Zobacz materiał wideo z uroczystości (a pod nim zdjęcia):

Zobacz także

Akademicy z Gdańska podejmą FC10 Zgierz…

Za nami konsultacje społeczne dotyczące …

[ZDJĘCIA] Za nami Dzień Seniora w gminie…

Aleksandrów Łódzki Sportową Gminą 2019

Ozorków: Kładą asfalt na Łęczyckiej

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Przy Przedszkolu Samorządowym w Strykowi…

Kontrole zagranicznych ciężarówek na A2…

Pionier polskiej sceny stand-upowej wyst…

Za miesiąc Memoriał im. Marcina Kurpińsk…

Trwa rejestracja wolontariuszy na 28. Fi…

[ZDJĘCIA] Ktoś podpalił auto we Florenty…

[ZDJĘCIA] Pożar budynku mieszkalnego, w …

W Rosanowie spłonął samochód. Sprawą zaj…

Uwaga kierowcy! Zbliżają się kolejne utr…

Gmina Zgierz: Piknikowo i patriotycznie …

Wypadek na autostradzie A1, droga jest z…