[ZDJĘCIA] Za nami Głowno Gold Race 2019. Ponad dwieście osób wzięło udział w wyścigu!

Ponad 200 zawodników z całej Polski wzięło udział w wyścigu kolarskim Głowno Gold Race 2019, inaugurującym V edycję ogólnopolskiego maratonu wyścigów szosowych. Organizatorem tej popularnej imprezy sportowej jest wybitny polski kolarz Cezary Zamana, a specjalną trasę wyścigu wyznaczył i opracował mieszkaniec Głowna – znany kolarz i komentator sportowy Dariusz Baranowski. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Głowna Grzegorz Janeczek.


Do Głowna przyjechali kolarze m.in. z Warszawy, Olsztyna, Częstochowy, Bydgoszczy, Torunia, Płocka, Łodzi, Wrocławia, Szczecina, Kielc, Sandomierza, Gdańska, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic oraz wielu innych miast i miasteczek z całego kraju. Nie zabrakło również reprezentantów Głowna. Z blisko 100 km trasą na dystansie Pro zmierzyło się 78 kolarzy, natomiast 130 rywalizowało na dystansie 1/2 Pro.


Na dystansie Pro zwyciężył Michał Przybysz z Warszawy, reprezentujący drużynę Varso (z czasem 02:21:01.35), natomiast na trasie 1/2 Pro triumfował Przemysław Zieliński z Tczewa (z czasem 01:29:10.67). Wśród kobiet najlepsza była Milena Kowalska-Pura z Warszawy, reprezentująca drużynę Ośka Warszawa (czas 01:37:19.37), za którą na metę wjechała Malwina Pilarska z Głowna, reprezentująca drużynę LUX DWÓJKA DANIELO SPO (z czasem 01:42:09.90). Zwycięzcom dystansu PRO przyznano także puchary XXII Memoriału im. Jana Gorzkiewicza – prekursora kolarstwa w Głownie, ufundowane przez Gminę Miasta Głowno. Organizator wręczył również puchary I Memoriału im. Henryka Kosiorka, który w Głownie zapoczątkował kolarstwo szosowe. Henryk Kosiorek całe swoje życie poświęcił kolarstwu – był kolarzem, trenerem, działaczem i organizatorem wyścigów. Wielokrotnie przygotowywał do startów m.in. Dariusza Baranowskiego, który osiągnął wiele sukcesów w zawodowym peletonie. Ta specjalna klasyfikacja została przeprowadzona na dystansie 1/2 PRO w kategorii OPEN.


Podczas Głowno Gold Race nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, z których największą popularnością cieszyły się wyścigi z Rybką Minimini. W ramach tych zawodów najmłodsi ścigali się na rowerkach biegowych oraz tradycyjnych na specjalnie przygotowanej przez organizatora trasie. Wyścigi z Rybką Minimini wzbudzały wiele pozytywnych emocji nie tylko u uczestników zawodów, ale również u ich rodziców. Po ukończeniu rywalizacji wszyscy mali kolarze otrzymali kolorowe dyplomy, a z rąk burmistrza Głowna specjalne medale. Najlepsi zostali uhonorowani na prawdziwym podium oraz dodatkowo obdarowani zestawami upominków. Wszystkie dzieci otrzymały także słodki posiłek regeneracyjny.


Swoje umiejętności oraz wiedzę mali cykliści mogli też po raz pierwszy wykorzystać na uliczkach specjalnie przygotowanego Mobilnego Miasteczka Rowerowego. Instruktorzy uczyli tam dzieci podstaw ruchu drogowego a dorosłym prezentowano specjalistyczne alko-gogle, czyli urządzenie, które symuluje postrzeganie rzeczywistości, jakiej doświadcza człowiek w stanie nietrzeźwości. Wiele działo się również w pobliżu namiotów promocyjnych Gminy Miasta Głowno. Na dzieci czekała tu kolorowa strefa rekreacyjna, gdzie mogły dokazywać w mini namiotach w kształcie zamków, pokolorować malowanki czy pobawić się klockami.


Obszerna fotogaleria

Zobacz także

W Zgierzu powstał mural upamiętniający p…

Strongmani wracają do Zgierza. W niedzie…

Pirat drogowy pod wpływem alkoholu zatrz…

Próba podpalenia przy ul. Gałczyńskiego?…

Zgierskie składowiska odpadów ekologiczn…

Znamy pary pierwszej rundy łódzkiego Puc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Akcja policji w Aleksa…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

[ZDJĘCIA] Pożar śmieci i trawy w Adolfow…

Chłopiec z Aleksandrowa jako mały Simba…

Pożar składowiska odpadów niebezpiecznyc…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Duży pożar lasu pod Zgierzem, to było po…

Krok od tragedii podczas pracy w Głownie…

[ZDJĘCIA] Łódzkie latem nie zwalnia temp…

[WIDEO] Marszałek Grzegorz Schreiber z w…

Obchody okrągłej rocznicy Bitwy nad Bzur…

Depilacja ciała - którą metodę wybrać? R…