[ZDJĘCIA] Za nami Ogólnopolski Charytatywny Rajd Przedsiębiorcy

Dodane przez EZG24.net

W sobotę, 15 czerwca 2019 roku na terenie Zgierza i okolic odbyła niecodzienna impreza - Ogólnopolski Charytatywny Rajd Przedsiębiorcy. Tradycji stało się zadość i dzięki staraniom przedstawicieli Izby Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski (IPPCP), zgierskiego oddziału Mundurowego Klubu Motorowego oraz Fundacji Twój Poranek udało się zorganizować kolejną edycję rajdu i w tym roku.


Biorący udział w zawodach zgromadzili się w siedzibie firmy Markab w Zgierzu, gdzie zaplanowano start rajdu. Odbył się tu także profesjonalny pokaz ratownictwa z udziałem Straży Pożarnej, Policji i Służb Medycznych. Następnie drużyny wyjechały trasę. Należało przemieszczać się pomiędzy wskazanymi na instrukcji lokalizacjami. W każdej kolejnej czekało na nich do wykonania zadanie, za które przyznawane były punkty. Kto uzbierał ich najwięcej, wygrywał rajd!


Zadania miały różny charakter i stopień trudności. Na MOSiR-ze należało po prostu trafić piłką do kosza. To niby proste, ale kto nie miał piłki w ręku od lat, temu wcale wielu punktów ta konkurencja nie przysporzyła. Na kolejnym stopie należało udzielić pierwszej pomocy, na szczęście poszkodowany był jedynie fantom. I podobnie jak w pierwszym przypadku i tutaj, wielu zaskoczyło spotkanie z rzeczywistością. To co wydaje się łatwe, szczególnie gdy widzi się to na ekranie telewizora, w praktyce staje się dużo trudniejsze. Niby każdy słyszał o proporcji 30:2 (uciśnięcia na oddechy), ale jak się okazuje w krytycznym momencie można o tym kompletnie zapomnieć! W kolejnej konkurencji należało dostać się do siedziby Straży Miejskiej w Zgierzu, gdzie strzelano do celu z broni pneumatycznej. Następnie droga prowadziła do jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Z pewnością niewielu z nas miało kiedykolwiek w ręku prawdziwy wąż strażacki, a tu jeszcze, podczas gdy znajdował się pod pełnym ciśnieniem, należało przebiec z nim kilkanaście metrów i trafić strumieniem wody do celu.


Po drodze zawodnicy jeszcze między innymi zatrzymywani byli jeszcze przez patrol policji na kontrolę drogową i mogli odwiedzić uroczą siedzibę Nadleśnictwa Grotniki.


Ostatni odcinek wiódł leśnymi ostępami, które doprowadziły ekipy do Leśniczówki „Źródlisko". Ten piękny zakątek i znajdujące się tam klimatyczne obiekty leśnictwa były wspaniałym tłem dla uroczystości wręczenia nagród i późniejszego pikniku. Dopracowana oprawa imprezy i zaproszeni goście uświetnili imprezę. Wśród nich znaleźli się m. in. przedstawiciele samorządów. Władze Zgierza reprezentował sekretarz miasta Pan Robert Chocholski, a władze powiatowe starosta Pan Bogdan Jarota. Ponadto obecnych było wielu członków i sympatyków Izby, a wśród nich Pani Grażyna Kietla, która w 1999 roku organizowała Rajd po raz pierwszy. Wówczas impreza nosiła nazwę Rajd Biznesmena i choć dzisiaj już tej nazwy nie nosi, to w opinii wielu osób nie można zaprzepaścić tego długoletniego dorobku lokalnego samorządu przedsiębiorców.


Na zakończenie warto jeszcze podkreślić jaki cel przyświecał tej imprezie. Otóż dochód przeznaczony zostanie na wsparcie dla podopiecznych Fundacji Twój Poranek – m.in. Michała i Przemka, którzy osobiście wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyli w rajdzie. Ponadto udało się także uświetnić w ten sposób Dzień Przedsiębiorcy. Mało kto wie, ale to święto ustanowiono w 2016 roku uchwałą Sejmu RP dzięki pomysłowi i wieloletnim staraniom członków IPPCP z Prezesem Józefem Biereżewskim na czele.


Jakie plany na przyszłość? W krótkiej rozmowie Prezes Biereżewski wyjawił nam, że choć impreza udała się na 102, to jednak nie jest w pełni zadowolony z tegorocznej frekwencji.


- Organizację kolejnego rajdu zaczniemy już w październiku, a zaproszenia do wystawienia choć jednej załogi wyślemy do każdej firmy z naszego terenu i poprosimy o wystawienie przynajmniej po dwóch załóg z każdego województwa. Niech się dzieje! - mówił.


Dokładnie, niech się dzieją takie wydarzenia!


Organizatorzy, korzystając z okazji, pragną podziękować wszystkim instytucjom i sponsorom za pomoc w przygotowaniu i organizacji imprezy. To bardzo ważne, że w ten sposób możemy promować lokalny rynek i pokazać się jako aktywnie działająca Izba Gospodarcza."

Zobacz także

Pięć goli przy Wschodniej i wygrana FC10…

Sprawdź program Miejsko-Powiatowych Obch…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Borszynie, zderzyły …

Futsal Oborniki kolejny rywalem FC10 Zgi…

Uwaga kierowcy podróżujący autostradą A1…

Trwa realizacja projektu "Szlakiem …

Zbliża się Bal Charytatywny dla Antosia…

Konkurs EZG24: Karol Kopiec wystąpi w Zg…

Uczniowie z ILO w Głownie obdarowali dzi…

Widmo recesji, jak radzić sobie w czasie…

Kradł fragmenty linii trakcyjnej tramwaj…

Harcerze z flagą Głowna przebiegną 1000 …

Jesień kabarety niesie, czyli wesołe spo…

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Akcja CBŚP przy ul. Lechonia w Zgierzu. …

Techniczne Dni Drogowe w Strykowie. Pods…

Za tydzień Gminny Dzień Seniora. Dobra z…

Za tydzień dancing dla seniorów w Aleksa…