Akcja policji w Aleksandrowie Łódzkim. Zatrzymano mężczyznę sprzedającego narkotyki

252-191448
fot. KPP w Zgierzu

Policjanci z Ogniwa Wywiadowczego Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu zabezpieczyli ponad 226 gramów narkotyków należących do 47-letniego mieszkańca Aleksandrowa Łódzkiego. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

26 marca 2024 roku, wywiadowcy patrolując ulice Aleksandrowa Łódzkiego zauważyli pojazd i kierującego poruszającego się ulicą Bratoszewskiego. Jak wynikało z policyjnych ustaleń, pojazdem tym może poruszać się mężczyzna zajmujący się rozprowadzaniem środków odurzających. 

- Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd, a kierującego wylegitymowali. Z uwagi na podejrzenie rozprowadzania narkotyków poddany on został kontroli, w czasie której ujawniono przy nim torebki. Badanie narkotestem potwierdziło przypuszczenie, że są to substancje zabronione. Mężczyzna przyznał, że posiada środki odurzające również w domu. Przeszukanie zajmowanych pomieszczeń pozwoliło ujawnić kolejne torebki z zawartością skrystalizowanej substancji. Łącznie policjanci zabezpieczyli 226 gramów narkotyków - mówi podkomisarz Robert Borowski.

Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności dla lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim.