wersja testowa serwisu

Akcja ratunkowa pod Łęczycą. Zawalił się strop w budynku gospodarczym, w środku były zwierzęta

Akcja ratunkowa pod Łęczycą. Zawalił się strop w budynku gospodarczym, w środku były zwierzęta

Do dramatycznej sytuacji doszło w miejscowości Pilichy (gm. Łęczyca), gdzie w budynku gospodarczym zawalił się strop dachu,

Kilka minut po godzinie 11:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się stropu na zwierzęta gospodarskie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Pilichy w gminie Łęczyca. 

Na miejscy zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej z JRG Łęczyca oraz okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Konieczna była także interwencja pogotowia energetycznego, bowiem budynek cały czas znajdował się pod napięciem elektrycznym. Do gminy Łęczyca przyjechał także lekarz weterynarii. Wstępne informacji wskazują na to, że przynajmniej kilka krów nie przeżyło zdarzenia.

Aktualizacja:

Jak informuje asp. Grzegorz Sobiński, w części budynku, w której były prowadzone prace gospodarcze polegające na wysypywaniu zboża, doszło do zawalenia stropu na część parterową, gdzie znajdowały się zwierzęta. W wyniku tego zdarzenia dwie krowy nie przeżyły. Sześć krów udało się wyprowadzić na zewnątrz. Uratowano także cielaka, który prawdopodobnie ma połamane nogi - jest pod opieką weterynarza.

Na miejscu trwają działania mające na celu wykluczenie innych osób lub zwierząt poszkodowanych. Zabezpieczane są także elementy konstrukcyjne budynku.

W działaniach biorą udział: 3 JRG Łęczyca, OSP Leźnica Mała, OSP Topola Królewska, OSP Grabów i OSP Sławęcin, a także jedna karetka ZRM, pogotowie energetyczne oraz weterynarz.

Zobacz pierwsze zdjęcia z miejsca zdarzenia: