Najważniejsze wideo w ezg24

Aleksandrów Łódzki: Za nami akcji "Senior na drodze do... bezpieczeństwa"

252-181947
fot. KPP w Zgierzu

Formowanie prawidłowego zachowania na drodze ma ogromny wpływ na nasza wspólne bezpieczeństwo. Przypominanie o podstawowych zasadach uczestnikom ruchu po 60 roku życia takim jak pieszy, rowerzysta czy kierujący. Był to główny cel ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze do… bezpieczeństwa". W trakcie spotkania przedstawiono konsekwencje nieprzestrzegania przepisów, jakie zagrożenia stwarza alkohol lub zażywane leki oraz w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy i wiele inny

W Aleksandrowie Łódzkim na terenie świetlicy Rady Seniorów odbyło się spotkanie z seniorami. Inicjatorem akcji jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spotkanie rozpoczął ambasador akcji Maciej Wisławski, który opowiedział o celach i założeniach całego przedsięwzięcia, a także przedstawił sytuacje w których seniorzy popełniają najczęstsze błędy.

W prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa nie zabrakło przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu w osobie profilaktyka społecznego, który poruszał tematy wynikające z zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

- Podkreślił, że to właśnie seniorzy są najczęstszymi uczestnikami którzy biorą udział w zdarzeniach jako piesi, oraz odpowiadał na liczne pytania zadawane przez słuchaczy. W trakcie spotkania omawiano problem nietrzeźwych kierowców, wyjaśniano kwestie w jaki sposób alkohol i leki zaburzają postrzeganie i ograniczają naszą czujność. Seniorzy dodatkowo mieli okazję przeszkolić się z zasad udzielania pierwszej pomocy. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktyczne doświadczenia w symulatorze jazdy czy symulatorze dachowania - mówi aspirant Łukasz Krzemień. - Dodatkowo uczestnicy otrzymali odblaski, a seniorzy którzy przyjechali rowerami zostali zaopatrzeni w elementy obowiązkowe jako wyposażenie roweru i zwiększające ich bezpieczeństwo.