Anna Kamińska spotka się z mieszkańcami Zgierza

spotkanie-konferencja-kawa

Bohaterką pierwszej tegorocznej odsłony cyklu "Co za gość" będzie Anna Kamińska, autorka wielu bestsellerowych biografii.

Pod koniec 2023 roku premierę miała jej najnowsza książka - "Marek Jackowski. Głośniej" opowiadająca o słynnym muzyku, liderze grupy Maanam.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 18 stycznia 2024 roku o godzinie 18:00. Zapraszamy do Miasta Tkaczy (sala Hostelu Folkier, ul. Rembowskiego 1). Wstęp wolny.

"Biografia Marka Jackowskiego to nie tylko success story prawdziwego rockmana i wybitnego twórcy muzyki, ale również opowieść o Marku jako mężu i ojcu, a wreszcie dramatyczna historia człowieka głęboko skrzywdzonego, zmagającego się z uzależnieniami, poszukującego domu, bliskości i wewnętrznego spokoju" (Wydawnictwo Literackie)

Anna Kamińska jest również autorką biografii himalaistki Wandy Rutkiewicz ("Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci"; książka nominowana do nagrody Bestsellery Empiku jako jedna z dwóch najchętniej czytanych biografii w Polsce w 2017 r.) oraz twórcy Monaru Marka Kotańskiego ("Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja").

Na bieżący rok zapowiadana jest premiera filmu fabularnego "Simona Kossak", opowiadającego o słynnej biolożce mieszkającej w Puszczy Białowieskiej. Podstawą scenariusza była książka Anny Kamińskiej "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak".

Spotkania z cyklu "Co za gość" od 2019 roku organizuje Wydział Promocji i Kultury Urzędu Miasta Zgierza. Do Zgierza przyjechali z tej okazji m.in. Adam Ferency, Maria Pakulnis, Jakub Małecki czy Agata Tuszyńska.

W lutym gościem będzie znany historyk, popularyzator najnowszych dziejów Polski - Antoni Dudek.

źródło: UM Zgierz