Najważniejsze wideo w ezg24

Będzie nowy plac zabaw przy ZSS w Aleksandrowie Łódzkim

normal_ac21ed1cd0b15b89673206d7662b54e0c85dac6f
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

- Informacje, że uzyskaliśmy dofinansowanie inwestycji powiatowych zawsze nas cieszą, ale takie, które powodują radość i uśmiech dzieci, cieszą nas podwójnie – mówi Wicestarosta Zgierski Dominik Gabrysiak, komentując przyznaną naszemu samorządowi dotację w kwocie 367 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę upragnionego i wyczekiwanego przez uczniów placu zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim. 

Powiat Zgierski dołoży z budżetu na ten cel 92 tys. zł, dzięki czemu w przyszłym roku, na terenie otoczonym topolami i brzozami, powstanie plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Zamontowane urządzenia będą w żywych kolorach, wyposażone w poręcze, uchwyty i liny ułatwiające korzystanie z nich. Pojawią się tam: zestaw z wieżami, zjazd linowy, karuzela integracyjna, bocianie gniazdo, 2 piaskownice, bujaki, huśtawki, ale także stoliki, ławki i stojak na rowery. 

Jak zapewnia dyrektor ZSS Paulina Szafarz, to świetna wiadomość dla 140 uczniów szkoły, którzy będą mieć nie tylko miejsce do zabawy, ale też integracji i rozwoju ruchowego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu