wersja testowa serwisu

Bezpłatne badania mammograficzne w Ozorkowie i Zgierzu

Bezpłatne badania mammograficzne w Ozorkowie i Zgierzu

W ramach realizacji Programu Profilaktyki Raka Piersi, w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie, spółka LUX MED zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji pań w:

  • Ozorkowie – 21 kwietnia 2021 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, ul. Wigury 1
  • Zgierzu – 24 maja 2021 r. w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Wschodnia 2

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na: https://mammo.pl/formularz/

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1971. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań będą także środki do dezynfekcji rąk. Panie proszone są o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu