Budynek Szkoły Podstawowej w Besiekierzu Rudnym po remoncie

IMG_7229-scaled
fot. UG Zgierz

Prawdziwy powód do radości mają teraz uczniowie szkoły w Besiekierzu Rudnym. Jest tam teraz nie tylko ładniej i kolorowo, ale i cieplej, a co za tym idzie oszczędniej.

- Jestem bardzo zadowolona z tej kolejnej zakończonej w tym roku inwestycji. Placówki oświatowe w naszej gminie z roku na rok nam pięknieją, są przez to tańsze w utrzymaniu, co dla budżetu gminnego ma ogromne znaczenie. Każde pozyskane dofinansowanie to dla gminy duże wsparcie, bez którego nie udałoby się tak szybko zmodernizować tego obiektu, na co od dawna czekali nie tylko uczniowie, ale i rodzice, mieszkańcy Besiekierza i okolic - powiedziała podczas uroczystości oficjalnego zakończenia inwestycji Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.

Symboliczną biało-czerwoną szarfę przecięli uczniowie szkoły. Wśród obecnych gości był m. in. Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski oraz Zbigniew Linkowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Woj. Łódzkiego, Dariusz Sędzicki Przewodniczący Rady Gminy Zgierz, Sołtys sołectwa Kębliny Sylwester Włodarczyk, Prezes OSP Kębliny Włodzimierz Jarmusz oraz reprezentacja Rady Rodziców.

fot. UG Zgierz

Budynek został docieplony, a w kotłowni ustawiono nowy piec. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową a wewnątrz została rozprowadzona nowa instalacja centralnego ogrzewania. Zaadaptowano dodatkowe pomieszczenia na sale lekcyjne gdzie wykonano nową instalację elektryczną i sanitarną.

Kompleksowy remont budynku był konieczny ze względów bezpieczeństwa. Przy adaptacji zadbano między innymi o dostosowanie budynku do wymagań przeciw pożarowych, stąd zewnętrzna klatka schodowa oraz montaż oświetlenia awaryjnego wewnątrz budynku. Elewacja budynku zyskała żywe i radosne kolory.

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu Rudnym wraz z adaptacją pomieszczeń na sale dydaktyczne jest realizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie z tego programu to kwota 1 888 580,89 zł. Środki w wysokości 315 929,00 zł pochodzą z budżetu gminy Zgierz. Całkowita wartość inwestycji to kwota 2 204 509,00 zł.

źródło: UG Zgierz