Ceny cukru, mąki i jaj szybują w górę. Jak oszczędzać na najpotrzebniejszych produktach?

Ceny cukru, mąki i jaj szybują w górę. Jak oszczędzać na najpotrzebniejszych produktach?

Nieustannie rosnąca inflacja daje się wszystkim we znaki. Ciągłe podwyżki cen produktów sprawiają, że konsumenci zaczynają szukać oszczędności na każdym kroku - w tym także podczas zakupów w sklepie spożywczym. Sprawdź, jak możesz oszczędzić na najpotrzebniejszych produktach.

Szukaj promocji i kupuj na zapas

Jednym z lepszych rozwiązań na podratowanie domowego budżetu jest szukanie promocji i kupowanie większej liczby artykułów na zapas. Często w gazetkach promocyjnych lub na profilach danych marek w portalach społecznościowych, pojawiają się informacje o nadchodzących obniżkach cen. Wówczas warto się z nimi zapoznać i wybrać się do sklepu po najbardziej potrzebne produkty, których termin ważności pozwala na długie przechowywanie - takie jak np. cukier, mąką, makaron, kasza czy ryż. Dobrze jest również korzystać z promocji na chemię i środki czystości - np. proszki do prania, płyny do naczyń, mydła lub papier toaletowy. W większych liczbach sztuk możesz także zgromadzić napoje i soki, które czasem pojawiają się na sklepowych półkach w promocyjnych cenach.

Odwiedzaj duże sieci sklepów, a nie okoliczne sklepy osiedlowe

Jeśli chcesz oszczędzić na najpotrzebniejszych produktach, to z pewnością musisz trzymać się z dala od sklepików osiedlowych, ponieważ ceny w nich są zazwyczaj zawyżone. Gdy masz w planach kupić tani cukier, to w pierwszej kolejności udaj się do większej sieci sklepów, gdzie jego cena nie będzie aż tak wysoka. W supermarkecie dużo mniej zapłacisz także za nabiał, mięso czy pieczywo. Oczywiście wypieki z dużej sieci sklepów nie będą smakowały tak samo, jak te z lokalnej piekarni, jednak szukając oszczędności, warto rozważyć taką ewentualność. Kupując żywność w dużych marketach, musisz jednak zwracać uwagę na datę przydatności do zużycia, ponieważ produkty, w których zbliża się koniec terminu przydatności są zazwyczaj sprzedawane po niższych cenach.

Przeglądaj gazetki promocyjne

W poszukiwaniu oszczędności pomogą Ci również gazetki promocyjne, z których dowiesz się, jakie produkty są obecnie przecenione. Nie wszystkie artykuły da się zgromadzić na zapas - takie produkty, jak np. owoce, warzywa, jaja, mięso czy pieczywo trzeba kupować na bieżąco. Jeśli nie chcesz wydać na nie dużo pieniędzy, to jedynym rozwiązaniem jest przeglądanie gazetek promocyjnych - które obecnie dostępne są także online, a następnie wyszukiwanie artykułów promocyjnych. Z gazetek dowiesz się między innymi: gdzie kupić tanie jajka, jaki sklep ma w swojej ofercie promocje na masło czy też gdzie zaoszczędzisz przy zakupach kilku sztuk produktów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zebranie najkorzystniejszych ofert cenowych z różnych sklepów i rozłożenie zakupów na kilka placówek sklepowych.

Szukaj tańszych marek

Powyższe rozwiązania z pewnością pozwolą Ci nieco zaoszczędzić i w połączeniu z innymi oszczędnościami sprawią, że podratujesz swój domowy budżet. Na koniec warto także rozważyć zakup produktów pochodzących od mniej znanych producentów lub artykułów wyprodukowanych dla danej sieci sklepów. Tego typu produkty są zazwyczaj dużo tańsze, dzięki czemu można zaoszczędzi na tak podstawowych składnikach, jak: mąka, cukier i jajka - których w niemal każdym domu zużywa się bardzo dużo sztuk, zwłaszcza w okresach przedświątecznych, gdyż używane są do wypieku ciast.