wersja testowa serwisu

Czy Twoje dziecko jest otyłe? Jest na to sposób. Rodzicu, reaguj! Nie czekaj, aż będzie za późno

grubas

Każdy z nas chce być dumny ze swojego dziecka. Już od poczęcia staramy się ofiarować naszym potomkom świat, w którym będą dobrze czuły się na co dzień. Dbamy o to, aby rozwijały się, były dobre w określonych dziedzinach, wzbudzając w nas podziw i zadowolenie.

Często zapominamy jednak, że jako rodzice kształtujemy nawyki żywieniowe naszych dzieci od najmłodszych lat. Nie dbając odpowiednio o zbilansowaną dietę dziecka, stopniowo doprowadzamy do jego otyłości, która wymieniana jest jako jedna z najczęstszych chorób XXI wieku. 

Ponadto, mówiąc wprost - prócz konsekwencji zdrowotnych, zły wygląd, wynikający z otyłości, w dzisiejszych czasach przekłada się na ich relacje koleżeńskie i poczucie własnej wartości.

Co zrobić, gdy u naszego dziecka zwiększyła się masa ciała, występuje niechęć do spożycia zdrowych posiłków i aktywności fizycznej?

Obecnie wiele się mówi o przyczynach otyłości wśród dzieci. Jej konsekwencje są widoczne w codziennym życiu - w relacjach z innymi dziećmi, sprawności fizycznej, zdrowiu,  a w konsekwencji w dorosłym życiu.

Aby ochronić przed nimi nasze pociechy, warto już reagować od najmłodszych lat, ułożyć prawidłową, zbilansowaną dietę, wypracować nawyki żywieniowe u naszego dziecka i zadbać o naukę prawidłowego stylu życia.

Coś, co może wydawać się trudne do zrealizowania, kojarzyć się z wyrzeczeniami i odbieraniem dzieciństwa naszemu dziecko, okazuje się o wiele prostsze, niż sądzimy.

Dietetyk kliniczny mgr Katarzyna Baczewska-Grzelak w swoim gabinecie Projekt Zdrowie Zgierz, na co dzień zajmuje się tworzeniem diet przyjaznych dla dzieci, które idealnie wpiszą się w upodobania Waszych pociech. Stworzone przez Panią Dietetyk jadłospisy, dostarczą wszelkich składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka.

Dieta „Junior" to nie tylko jadłospis przeznaczony dla dzieci, które wykazują skłonność do otyłości, ale również dla wszystkich tych, u których obserwuje się zaburzenia łaknienia, niechęć do spożywania owoców, warzyw lub innych produktów.

Dzięki prostym przepisom maluchy z przyjemnością będą spożywać zdrowe oraz bogate w witaminy i składniki mineralne posiłki.

Kontaktując się z dietetyk Katarzyną Baczewską-Grzelak otrzymujesz:

• indywidualny plan żywieniowy

• wsparcie i opiekę dietetyka

• nowe, zdrowsze nawyki żywieniowe

• rzetelną wiedzę i pomoc

• smaczne i zdrowe przepisy

Umów się na darmową konsultację z dietetykiem

W ramach akcji „Bez krytyki zmieniamy nawyki" gabinet dietetyczny Projekt Zdrowie w Zgierzu oferuje możliwość odbycia darmowych konsultacji dietetycznych. W trakcie spotkania dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała, wykona badanie poziomu tkanki tłuszczowej, poda wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowie, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Na bezpłatną konsultację możesz zapisać się pod numerem telefonu: 736 404 044 lub za pomocą formularza kontaktowego zgierz.projektzdrowie.info

W ramach poprzednich akcji „Pomagamy, nie oceniamy", dietetycy Projekt Zdrowie pomogli tysiącom osób na terenie całej Polski. Skorzystaj ze swojej szansy już teraz! Więcej informacji na temat akcji znajdziesz na stronie: zmieniamynawyki.com

mgr Katarzyna Baczewska-Grzelak - Dietetyk