wersja testowa serwisu

Dary od mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego dotarły do chorwackiej Petrinji

img5673-1611236823

"Dziękuję Piotrków Trybunalski" - transparentem z takim napisem powitany został transport darów z naszego miasta, który dzisiejszego popołudnia dotarł do chorwackiej Petrinji.

Samochód wypełniony kilkunastoma tonami artykułów potrzebnych mieszkańcom naszego partnerskiego miasta Petrinja, dotkniętego trzęsieniem ziemi, wyruszył z Piotrkowa Trybunalskiego we wtorek. Droga przebiegła bez żadnych problemów i transport dotarł zgodnie z planem. Teraz dary zostaną wypakowane i przekazane mieszkańcom. 

Przypominamy, że zbiórkę darów m.in. kocy, śpiworów, żywności trwałej, materiałów budowlanych oraz odzieży – czyli rzeczy, które w tej chwili w Perinji są najbardziej potrzebne - .organizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC. W akcję włączył się także Urząd Miasta, który oprócz sfinansowania transportu darów przekazał także część swoich zapasów. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc naszemu partnerskiemu miastu mogą to jeszcze zrobić przekazując datki poprzez zbiórkę organizowaną przez chorwacki Czerwony Krzyż. Informację na ten temat można znaleźć na stronie ambasady Chorwacji (TUTAJ).

źródło: UM Piotrków Trybunalski