wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników DPSów

789
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Ponad 330 tys. zł, w ramach projektu „Łódzkie pomaga", pozyskał powiat zgierski na zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pensjonariuszy oraz pracowników Domów Pomocy Społecznej w Głownie i Ozorkowie. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi umowę na dofinansowanie podpisali starosta zgierski Bogdan Jarota wraz Katarzyną Łebedowską członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego.

Wsparcie zostanie przeznaczone m.in. na dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników zatrudnionych w DPS, zapewnienie im noclegów poza miejscem zamieszkania, zakup środków ochrony indywidualnej oraz doposażenie miejsc odbywania kwarantanny.

Cieszymy się, że kolejne finansowe wsparcie trafi do powiatowych domów pomocy społecznej, zwłaszcza do pracowników, ponieważ w obecnej sytuacji pandemicznej, to oni wkładają ogrom pracy w zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pensjonariuszom – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota.

Obecnie powiatowy samorząd planuje także wystąpić, w ramach konkursu grantowego, realizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, o wsparcie na dodatkowe wynagrodzenie dla pielęgniarek, zatrudnionych w DPS-ach w Głownie i Ozorkowie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu