wersja testowa serwisu

Dożynki Gminne w Bratoszewicach już w najbliższą niedzielę

dozynki-5862461_960_720

Będzie co obejrzeć i co przeżyć. Będzie co zjeść i przy czym się pobawić. Dożynki Gminy Stryków już w najbliższą niedzielę, 5 września, w Bratoszewicach.

Na dożynki zaprasza Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski wspólnie z dyrektorem ŁODR w Bratoszewicach Tomaszem Koperą - z racji tego, że w niedzielę na terenach wystawowych ŁODR odbywać się będą również Targi Agro-Bratoszewice 2021. Uroczystość odbędzie się pod patronatem Prezydenta RP. Starostami tegorocznych dożynek są Iwona Zasada oraz Sławomir Skowroński.

Dożynki rozpocznie o godz. 10.00 msza święta w kościele pw. św. Augustyna w Bratoszewicach. Po niej nastąpi ceremoniał obrzędowy, czyli przejście korowodu pod scenę na terenie ŁODR, poświęcenie plonów, przekazanie chleba i miodu, wręczenie wieńca. Ministerialną odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa" udekorowani zostaną najbardziej wyróżniający się rolnicy Gminy Stryków.

Podczas dożynek będzie można posmakować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, zaś ŁODR zorganizował wcześniej m.in. konkurs na Chleb Dożynkowy. Od godziny 15.00 zaplanowane zostały występy i koncerty. Gwiazdami tegorocznych dożynek będą discopolowe zespoły: DEJW oraz PLAYBOYS. 

źródło: UM Stryków