wersja testowa serwisu

Dr Milewski: Kwarantanna jest błędem! To rozmontuje państwo. Skutki gospodarcze będą dotkliwsze! Posłuchaj rozmowy

Dr Milewski: Kwarantanna jest błędem! To rozmontuje państwo. Skutki gospodarcze będą dotkliwsze! Posłuchaj rozmowy

Jerzy Milewski - lekarz i członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej podczas audycji w Radiu Wnet, odniósł się do tezy zawartej w stworzonym przez siebie dokumencie, iż obecnie stosowana metoda powszechnej izolacji (kwarantanny) w obliczu epidemii koronawirusa jest błędem i nie doprowadza do zakładanych celów. 

Gość Radia Wnet stwierdza, że nie ma szans zatrzymania transmisji SARS-CoV-2 w sytuacji, w której ok. 80% zarażonych przechodzi infekcję bezobjawowo, będąc tym samym poza wszelkimi działaniami systemowymi.

Zdaniem lekarza, przedłużająca się powszechna kwarantanna doprowadzi do skutków znacznie tragiczniejszych, niż infekcja koronawirusowa. Będą nimi rozmontowanie państwa i zatrzymanie gospodarki. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej wprost nazywa działania podejmowane na całym świecie w związku z epidemią „historycznym przykładem na to, jak można zrobić olbrzymie decyzje o zasięgu globalnym praktycznie bez danych".

W audycji dr Milewski tłumaczy, że wychodząc z domu po 14-dniowej kwarantannie, od razu narażamy się na kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi, które przechodzą chorobę bezobjawowo. Jak słusznie zauważył lekarz, skutki izolacji będą o wiele bardziej drastyczne dla naszej gospodarki, niż brak powszechnej kwarantanny dla ogółu społeczeństwa.

Najbardziej narażone są jednostki z zaburzeniami w układzie immunologicznym, co nie jest przecież nową wiadomością. I to właśnie takie jednostki powinny być izolowane, poddawane kwarantannie, a nie całe społeczeństwo.

Druga sprawa jest taka, że gdybyśmy żyli w normalnym kraju, powinniśmy być wszyscy poddani obowiązkowym badaniom na obecność wirusa. Po tym podzieleni na trzy grupy - zdrowi, potencjalnie zakażeni (w okresie przejściowym do czasu badania) i zakażeni (odizolowani).

Nasz kraj mógłby dzięki temu w miarę normalnie funkcjonować i nie doprowadzilibyśmy do totalnej ruiny naszej gospodarki.

W zamian za to mamy kuriozalne rozwiązanie powszechnej kwarantanny domowej - współdomownicy przebywają z osobami potencjalnie zakażonymi, korzystają z jednej łazienki, toalety, kuchni, po czym wychodzą do sklepu czy tankują na stacji benzynowej.

Doktor w oparciu o fakty - statytyki - zaznacza, że kwarantanna jedynie niszczy gospodarkę, nie dając realnych korzyści zdrowotnych. Za zatrzymanie funkcjonowania państwa, przyjdzie nam zapłacić o wiele większą cenę, niż możemy to sobie wyobrazić.

Po wysłuchaniu audycji, koniecznie dajcie znać w komentarzach pod postem na Facebooku, jakie jest Wasze zdanie w tym temacie.

//audycja: Radio Wnet

Posłuchaj audycji z Dr Milewskim: