wersja testowa serwisu

Dzielnicowi zorganizowali pomoc potrzebującej rodzinie

248-125433
fot. KMP w Łodzi

Dzielnicowi z II Komisariatu Policji Komendy Miejskiej w Łodzi dali przykład niezwykłej empatii i wrażliwości na ludzki los. Zorganizowali zbiórkę dla jednej z potrzebujących rodzin.

W styczniu 2021 roku roku ,dzielnicowy w czasie rozmów z mieszkańcami jednego z bałuckich bloków, usłyszał o trudnej sytuacji w jakiej znalazł się jeden z lokatorów, samotnie wychowujący sześcioletnią córeczkę. Policjant postanowił sprawdzić niepokojące informacje. Odwiedził rodzinę. Dowiedział się, że matka dziewczynki zmarła nagle w 2019 roku, natomiast ojciec otrzymuje tylko świadczenie rentowe. Te niewielkie środki finansowe wystarczają jedynie na bieżące potrzeby. Funkcjonariusz swoimi ustaleniami podzielił się z kolegami z komisariat.

Poruszeni trudną sytuacją rodziny, dzielnicowi Rewiru I postanowili działać. Zorganizowali zbiórkę niezbędnych artykułów codziennego użytku. W porozumieniu z przedstawicielami przedszkola, do którego uczęszcza dziewczynka ustalili co jest w tym momencie najbardziej potrzebne.

25 stycznia 2021 roku policjanci odwiedzili sympatyczną rodzinę, której z radością przekazali zebrane prezenty. Były to między innymi ubrania, maskotki i zabawki, ale też dla przyszłej uczennicy biurko z krzesłem, artykuły szkolne – farby, kredki i mazaki. Ponadto na ręce ojca dziewczynki przekazano środki czystości, artykuły budowlane – farbę, gips, pędzle, wałki, dzięki którym będzie mógł przeprowadzić kompleksowy remont mieszkania.

Wszyscy postępowali w myśl przyjętej reguły - najważniejszy jest uśmiech dziecka.

źródło: KMP w łodzi