Najważniejsze wideo w ezg24

Futsalowe emocje wracają do Poddębic. Przed nami nowa odsłona Ligi Halowej

Futsalowe emocje wracają do Poddębic. Przed nami nowa odsłona Ligi Halowej

Już tylko kilka dni pozostało do inauguracji kolejnego sezonu Ligi Halowej w Poddębicach. W tym roku, dzięki sponsorowi tytularnemu, rozgrywki zyskają nową nazwę. Organizatorzy przedstawili już niemal wszystkie szczegóły!

Po przerwie wracają rozgrywki halowe w Poddębicach. W minionym roku, ze względu na remont hali, zawody nie mogły dojść do skutku. W tym roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania i futsalowe emocje ponownie będą gościć w Mieście Słońca, a zawodnicy będą mogli rywalizować na nowym parkiecie w pięknie odnowionej hali. W tym sezonie rozgrywki przebiegną pod nazwą Termalna Liga Halowa.

- Postanowiliśmy iść w nowe logo rozgrywek, które już oficjalnie widać na naszym profilu facebook'owym, a jest to wynik połączenia sił z naszymi wodami leczniczymi, czyli Termami - stąd też sponsor tytularny ligi i sama nazwa - Termalna Liga Halowa - wyjaśnia Maciej Marciniak, jeden z organizatorów.

Jak podkreślają organizatorzy, w tym roku zainteresowanie było ogromne i jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych zapisów zapytania słało wiele zespołów. Ostatecznie zapisanych zostało piętnaście drużyn. Siedem jest już pewnych startu w głównych rozgrywkach, pozostałe osiem powalczy o to w eliminacjach, które zaplanowano na 24 listopada. Ostatecznie Liga liczyć będzie trzynaście drużyn.

W tym sezonie - jak podkreślają osoby odpowiedzialne za organizację - dużo będzie się działo już od samego początku.

- Nawiązaliśmy współpracę z bardzo ważnym sponsorem głównym, którego lada chwila zdradzimy, ale na samą myśl serce się raduje, bo podniesie to znacznie poziom organizacyjny - dodaje Maciej Marciniak.

Jak będzie wyglądał regulamin i zasady rozstrzygnięć meczów w tegorocznej edycji Termalnej Ligi Halowej w Poddębicach?

- Z nowinek to jest punktacja, która już się utarła - wygrana różnicą dwóch bramek to trzy punkty dla drużyny, wygrana jedną branką to podział punktów 2 do 1 na korzyść zwycięzców. Nie będzie remisów, ktoś musi wygrać. Do tej pory była to seria rzutów karnych, ale od tej edycji będzie prawdziwy „ogień", który rozstrzygnie wszystkie remisy - wyjaśniają organizatorzy.

Ten "ogień" to rzuty karne rodem z hokeja. Zawodnicy będą ruszać z piłką z połowy boiska i próbować strzelić gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Nie będzie określonej serii strzałów, ta część meczu będzie toczyć się do pierwszej przewagi jednej z drużyn.

Eliminacje TLH - 24 listopada:
18:00 - Tyburscy Team - KS Kłódna
18:40 - JTI - Dębowi Mocni
19:20 - Forfun - Galaktikos
20:00 - Gigachady - Młode Wilki
20:40 - Przegrani z z meczu o 18:00 i 18:40
21:20 - Przegrani z meczów o 19:20 i 20:00

Termalnej Lidze Halowej towarzyszyć mają konkursu, nagrody, upominki, vouchery i - jak podkreślają organizatorzy - ogromna niespodzianka od sponsora. Więcej szczegółów, w tym nazwy drużyn i harmonogramy spotkań będziemy podawać na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia EPD24 oraz oficjalnego profilu Termalnej Ligi Halowej.