wersja testowa serwisu

Gmina Łask: Założysz kompostownik mniej zapłacisz za wywóz śmieci!

garden-4725522_1920
Pixabay

Łascy urzędnicy zachęcają do zakładania kompostowników oferując w zamian za to niższe opłaty za śmieci! Oferta dotyczy mieszkańców gminy Łask, którzy zamieszkują w budynkach jednorodzinnych. Na jakiego rzędu zniżki mogą liczyć ich właściciele?

Takie preferencyjne rozwiązanie umożliwia nowelizacja ustawy śmieciowej, która dała w ten sposób gminom zielone światło na przyznawanie ich mieszkańcom ulg.

- Właściciele domów jednorodzinnych mogą liczyć na obniżenie opłat za śmieci, jeśli będą korzystać z przydomowych kompostowników. W chwili obecnej zwolnienie z opłat za posiadanie kompostownika to 1 zł od nieruchomości, jednak od 01.01.2022 r. gmina Łask planuje wprowadzić znacznie korzystniejsze dla mieszkańców ulgi. Na razie trwa analiza finansowa i nie jesteśmy w stanie podać kwot tych obniżek, a stosowny projekt uchwały planujemy przedłożyć pod obrady rady miejskiej w miesiącu październiku najpóźniej w listopadzie br. Kwestie nowych stawek i jej obniżenia w przypadku korzystania z kompostowników będą poruszane ze względu na nową umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów, która obowiązywać będzie w gminie Łask od 1 stycznia 2022 roku - informują pracownicy urzędu.