wersja testowa serwisu

Gmina Stryków: Policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierującego

alkomat-alkohol

Funkcjonariusz Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi, wracając po służbie do domu, ujął kierującego Fordem, który miał 1,18 promila alkoholu w organizmie. Jak się dodatkowo okazało, 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 5 września przed godziną 22.00 policjant z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wracał samochodem po służbie do domu. Na drodze krajowej nr 14 w Michałówku (Gmina Stryków) zauważył, że jadący przed nim samochód Ford wykonuje niebezpieczne manewry i jedzie zygzakiem.

- Funkcjonariusz chciał zatrzymać samochód i kilkukrotnie światłami dał mu do tego sygnał. Plan mundurowego się powiódł, gdyż Ford zjechał na pobocze. Gdy policjant podszedł do kierującego ten od razu przyznał, że pił alkohol. Funkcjonariusz zabezpieczył kluczyki od samochodu i wezwał na miejsce patrol - informują policjanci.

Mundurowi przeprowadzili badanie, które wykazało, że 24-latek miał 1,18 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że łodzianin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.