wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w Dąbrowie, zderzyły się trzy pojazdy

264-125438
fot. KPP w WIeluniu

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczyły trzy pojazdy. W wyniku zdarzenia najbardziej ucierpiał 40-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia około godziny 8.40 w Dąbrowie na ul Wrocławskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Mercedesem Sprinterem 20-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, jadąc w kierunku Wielunia, w trakcie wykonywania manewru omijania busa Mercedes, który zatrzymał się oczekując na możliwość wykonania skrętu w lewo, najechał na jego tył. Następnie w wyniku uderzenia sprinter zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka Peugeotem.

W wyniku tego zdarzenia najbardziej ucierpiał kierowca peugeota, 40-leni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który z poważnymi obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca mercedesa sprintera był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku badają śledczy z wieluńskiej komendy.

Wspólnie z policją apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

źródło: KPP w Wieluniu