wersja testowa serwisu

Jubileusz Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Przed nami wyjątkowy koncert

slider-4

Zbliża się Jubileusz 45-lecia Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Z tej okazji MDK wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowy koncert ,,Polish Jazz Patriots" pt. „Z ułańską fantazją". Artyści zaprezentują pieśni patriotyczne w jazowym ujęciu.

Trio ,,Polish Jazz Patriots" wystąpi w składzie: Maciej Jesiołkiewicz – śpiew, gitara basowa, Witold Janiak – fortepian, Kamil Miszewski – perkusja pod kierunkiem Witolda Janiaka, pianisty jazzowego i wykładowcy Akademii Muzycznej w Łodzi. Artyści zaprezentują inne spojrzenie na pieśni patriotyczne i wojskowe. W swoich opracowaniach szukają muzycznego pomostu pomiędzy wiekiem XX i XXI. Budują go z użyciem swoich atutów, jako muzyków jazzowych, np. improwizacji. Muzycy odchodzą od martyrologiczno-patetycznego anturażu tych pieśni i proponują coś, co sprawi, że opowieści w nich zawarte staną się nam bliższe. Nie stracą przy tym, przekazu prawdy tamtych czasów.

Koncert jubileuszowy odbędzie się w najbliższą sobotę 23 października o godz. 18.00 w sali widowiskowej Ratusza. Darmowe wejściówki na wydarzenie są do odbioru w kasie. Cały program obchodów możecie zobaczyć poniżej.

źródło: MDK w Zduńskiej Woli