Kino plenerowe, noc lampionów, przejazdy Kiwajką i inne. Jak będzie wyglądał sierpień w Ozorkowie?

Fotoram.io

Sierpień w Ozorkowie przyniesie kilka ciekawych imprez. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego przekazali szczegółowe informacje i harmonogram. 

6 sierpnia, godz. 10.00 - Rowerowa przejażdżka historyczna wzdłuż trasy popularnej „Ciuchci". W programie między innymi przejażdżka „Kiwajką" i ognisko na dziedzińcu MDK na zakończenie imprezy. Zapisy pod numerem tel. 42 718 93 53. Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Ozorkowa, Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej

6 sierpnia, godz. 16.00 - „Wakacje z Kiwajką", czyli bezpłatne przejazdy drezyną ręczną na stacji Ozorków Wąskotorowy, ul. Kolejowa 32. Organizator: Stowarzyszenie Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej. Telefon kontaktowy - 795 472 695.

15 sierpnia, godz. 10.30 - Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego z udziałem żołnierzy z 1 dywizjonu lotniczego z Leźnicy Wielkiej. Na placu Jana Pawła II zostanie odprawiona msza polowa, a po niej m.in. apel poległych i defilada. Na placu będą rozstawione namioty miasteczka wojskowego.

19 sierpnia, godz. 21.00 - Plenerowe kino w Ozorkowie - bezpłatny seans filmu pt. „Na noże" będzie można obejrzeć na terenie przy hali sportowej przy ul. Traugutta 2. W przypadku opadów projekcja odbędzie się w hali sportowej.

28 sierpnia, godz. 16.00 - nad Zalewem Miejskim - Wieczór z lampionami i nie tylko na pożegnanie lata. W programie atrakcje dla dzieci, m.in: tańce, gry i konkursy z nagrodami z Lady Fama Show, zabawa przy muzyce, puszczanie lampionów o godz. 21.00 (lampiony będzie można kupić na miejscu)