wersja testowa serwisu

Kolejna edycja akcji „Pomagamy – Odkręcamy” dla Filipka w Zakładzie Karnym w Garbalinie

0_0_2100_1400_resize_b30bb39cca692c13e4382f23588c675a10843b5c
fot. Zakład Karny w Garbalinie

Kolejny już raz na terenie Zakładu Karnego w Garbalinie, przeprowadzona została zbiórka plastikowych nakrętek pn. "Odkręcamy – Pomagamy". Zbiórka surowców wtórnych ma na celu wsparcie zakupu wózka dla niepełnosprawnego Filipa ze Zgierza.

- W powtórną odsłonę zbiórki plastikowych nakrętek na terenie naszej jednostki penitencjarnej, zaangażowali się zarówno funkcjonariusze jak i sami osadzeni. Dzięki podjętemu wysiłkowi i zrozumieniu szczytnego celu akcji, udało się powtórnie zebrać dość pokaźną ilość surowców wtórnych - informuje kpt. Adam Kowalski.

Wspólna inicjatywa ma na celu wsparcie zakupu nowego wózka inwalidzkiego dla 8-letniego Filipka, ucznia Szkoły Podstawowej Nr 10 ze Zgierza. Chłopiec urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową oraz z wodogłowiem. Porusza się jedynie na wózku inwalidzkim. Uczęszcza nadal do szkoły podstawowej i stara się funkcjonować w gronie swych rówieśników. W związku z powyższym konieczny jest zakup nowego, większego i bardziej sprawnego wózka, gdyż chłopiec rośnie i zmieniają się jego parametry fizyczne.

- Pozytywnym i oczekiwanym efektem ogłoszonego apelu, oprócz oczywiście nadrzędnej chęci wsparcia chłopca i jego rodziny, jest także uczulenie osadzonych na potrzeby innych. Każda przekazana przez nas nakrętka jest symboliczną cegiełką, która może przyczynić się do budowy ważnych i wielkich rzeczy - dodaje kpt. Adam Kowalski.

Przekazania zebranych nakrętek, w imieniu dyrektora Zakładu Karnego w Garbalinie, dokona kpt. Katarzyna Jankowska – Stańczyk, starszy psycholog działu penitencjarnego. Należy przypomnieć, iż to p. kapitan koordynowała i kieruje na terenie naszej jednostki każdą z akcji „Pomagamy – Odkręcamy" dla Filipka.