wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. Wzrosła liczba zakażonych w województwie łódzkim

20-3-2

O kolejne 83 nowe przypadki wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Chorobę potwierdzono także u osób z województwa łódzkiego.

- Mamy 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Potwierdzone wyniki z województwa łódzkiego dotyczą: jednej młodej kobiety, dwóch kobiet w średnim wieku, jednej starszej kobiety, jednego nastoletniego chłopca oraz jednego młodego mężczyzny. Są to osoby w wieku od 13 do 81 lat.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 70-letniej kobiety zakażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach - podaje MZ.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2215/32 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 208
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 35
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 4751
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2221
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 14